Guatemala La Folie

červené jablko, mléčná čokoláda, karamel
Guatemala La Folie
červené jablko, mléčná čokoláda, karamel
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

La Folie je nenáročná a univerzální káva s jemnou aciditou červeného jablka a výraznou sladkostí karamelu a mléčné čokolády, která pochází z překrásné farmy přímo za branami koloniálního města Antigua v Guatemale. Majitelka, paní Mary Ann de Urruela, zde za pomoci známého kávového matadora pana Luis Pedra Zelayi, pěstuje tradiční odrůdy bourbon a typica.

La Folie patří mezi nejstarší farmy ve městě Antigua. První kávovníky zde byly zasazeny před více jak 50ti lety. Od roku 2003 je farma pod správou Luis Pedra Zelayi, který má na starosti několik desítek farem v okolí. Luis je v Guatemale známou a respektovanou osobností. Jeho závod Bella Vista zpracovává a třídí kávy od sousedních farem, které nemají potřebnou infrastrukturu nebo patřičné know-how.

Mikrolot, který jsme vybrali a zakoupili během naší každoroční lednové návštěvy je směsí odrůd bourbon a typica. Třešně jsou promyty a fermentovány po dobu 24 hodin ve fermentačních nádržích. Následné sušení probíhá na betonových nádvořích a afrických postelích závodu Bella Vista s výhledem na sopku Agua.

Tuto kávu máme v nabídce již čtvrtým rokem. Baví nás hlavně svou sladkostí a přímočarostí. La Folie má vše, co si pod kávou z Antiguy dokážeme představit - tóny karamelu, mléčné čokolády a ořechů, doplněné o jemnou aciditu červeného jablka.

Město Antigua a závod Bella Vista většinou navštěvujeme 2x do roka. Na konci ledna je čas nákupu káv, v dubnu pak jezdí naši baristé pracovat do kavárny Bella Vista Coffee. Během čtrnáctidenního výměnného pobytu mají možnost navštívit několik farem a naučit se spoustu nových věcí o tom, jak funguje kávový obchod z té druhé, méně známé, strany. Fotky z našich cest si můžete prohlédnout v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměGuatemala
FarmaLa Folie, Beneficio Bella Vista
OdrůdaArabica Bourbon , Arabica Typica
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčervené jablko, mléčná čokoláda, karamel
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot