Honduras Miguel Moreno

Honduras Miguel Moreno
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Promytým způsobem zpracovaná odrůda Pacas z farmy El Filo od Miguela Moreno je komplexní, sladká a univerzální káva s tóny višní, medu a marcipánu.

Velikost balení 350 g

Honduras pro nás vždy znamenal velkou neznámou. I když se jedná o největšího exportéra kávy v Centrální Americe, převážná většina zrn končí na komoditním trhu. Navíc jde o území krajně nebezpečné, a proto naše obchodní vztahy vždy končily v horách Chalatenanga, na hranici s El Salvadorem. První kávu z této země jsme loni zakoupili od Edwina Pinedy a její úspěch nás přesvědčil, že tento region má rozhodně co nabídnout i našim zákazníkům. Tento rok jsme zakoupili tři mikroloty jak od Edwina, tak i jeho souseda Miguela Moreno.

Miguel vlastní rodinnou farmu El Filo v regionu El Cedral, Santa Barbara (mapa). Jeho otec Daniel chtěl před 15 lety pěstování kávy zcela zanechat, jelikož výkupní ceny atakovaly historická minima. Miguel, společně se svými 6 bratry, opustil Honduras a vydal se za prací do USA. Po návratu do země v roce 2005 se náhodou nachomítl k předávání cen Cup of Excellence, kde jeho soused pan Benitez obdržel 2. místo a výkupní cenu několikanásobně převyšující cenu tržní. Pro Miguela to znamenalo obrovskou motivaci a životní milník. Rozhodl se od základů změnit způsob, jakým jeho otec farmařil a zpracovával kávu. Farmu nejprve rozdělil na 8 "zahrad", které dal na starost svým sourozencům. Začal pracovat na kvalitnějším sběru a zakoupil modernější technologie na zpracování třešní. Během následujících let se kávy rodiny Moreno pravidelně umisťovaly na předních místech v soutěži CoE.

Jak již bylo řečeno, tento rok jsme z Hondurasu nakoupili poměrně velké množství kávy, jelikož ji považujeme za osobitou a především neuvěřitelně komplexní. V kávě můžete najít jak hutné ovocné tóny (višně), tak delikátní aciditu (červené víno), lehkou kořenitost a sladkost (marcipán). Káva je poměrně univerzální, ale primárně ji pražíme na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměHonduras
FarmaEl Filo, El Cedral, Santa Barbara
OdrůdaArabica Pacas
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen/duben 2015
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťvišně, med, marcipán
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe