Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

El Salvador Ismael Recinos Honey Pacamara

El Salvador Ismael Recinos Honey Pacamara
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Komplexní káva s tóny pomerančů a mléčné čokolády od malého producenta z El Salvadoru Ismaela Recinose. Stejně jako jeho bratranec Abel, pěstuje Ismael především odrůdu Pacamara, která je zpracovaná honey metodou.

Velikost balení 350 g

Po předchozí velmi dobré zkušenosti s kávou od Abela Recinose jsme se rozhodli začít spolupracovat i s jeho bratrancem Ismaelem. Jeho farma La Bendición je od farmy La Hondurita vzdálená necelý jeden kilometr. Oba dva producenti pěstují v současné době velmi žádanou odrůdu Pacamara, kterou zpracovávájí honey metodou (sušení třešní společně s dužinou na afrických postelích). Chtělo by se říct, že při identickém pražení nemůže laik kávy od sebe rozeznat. O to víc jsme byli překvapeni, když jsme ochutnali obě dvě kávy na jednom stole.

Ismaelova Pacamara je hutná, šťavnatá káva s výraznými tóny pomerančů a především mléčné čokolády. Oproti Abelovi nevyniká tolik aromatikou a aciditou. Naopak je více univerzální, dokážeme si ji představit jak na espressu (resp. cappuccinu), tak i jako filtrovanou.

Abychom vám poskytli stejný zážitek, rozhodli jsme se nabídnout obě dvě kávy ve zvýhodněném setu "Abel & Ismael".

pozn. Jelikož jsme při naší poslední návštěvě neměli možnost farmu Ismaela Recinose osobně navštívit, nenese tato káva označení "Káva z rukou farmáře.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaIsmael Recinos - Finca La Bendicion, El Tunel
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníHoney
Sklizeňkvěten 2011
ChuťPomeranče, mléčná čokoláda
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe