El Salvador Ismael Recinos Honey Pacamara

El Salvador Ismael Recinos Honey Pacamara
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Komplexní káva s tóny pomerančů a mléčné čokolády od malého producenta z El Salvadoru Ismaela Recinose. Stejně jako jeho bratranec Abel, pěstuje Ismael především odrůdu Pacamara, která je zpracovaná honey metodou.

Velikost balení 350 g

Po předchozí velmi dobré zkušenosti s kávou od Abela Recinose jsme se rozhodli začít spolupracovat i s jeho bratrancem Ismaelem. Jeho farma La Bendición je od farmy La Hondurita vzdálená necelý jeden kilometr. Oba dva producenti pěstují v současné době velmi žádanou odrůdu Pacamara, kterou zpracovávájí honey metodou (sušení třešní společně s dužinou na afrických postelích). Chtělo by se říct, že při identickém pražení nemůže laik kávy od sebe rozeznat. O to víc jsme byli překvapeni, když jsme ochutnali obě dvě kávy na jednom stole.

Ismaelova Pacamara je hutná, šťavnatá káva s výraznými tóny pomerančů a především mléčné čokolády. Oproti Abelovi nevyniká tolik aromatikou a aciditou. Naopak je více univerzální, dokážeme si ji představit jak na espressu (resp. cappuccinu), tak i jako filtrovanou.

Abychom vám poskytli stejný zážitek, rozhodli jsme se nabídnout obě dvě kávy ve zvýhodněném setu "Abel & Ismael".

pozn. Jelikož jsme při naší poslední návštěvě neměli možnost farmu Ismaela Recinose osobně navštívit, nenese tato káva označení "Káva z rukou farmáře.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaIsmael Recinos - Finca La Bendicion, El Tunel
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníHoney
Sklizeňkvěten 2011
ChuťPomeranče, mléčná čokoláda
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe