Tam Dem Espresso - jaro

nutella, holandské kakao, třešně
Tam Dem Espresso - jaro
nutella, holandské kakao, třešně
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Skladem

Jarní Tam Dem je založený na brazilské kávě z farmy Novo Canna od našeho dlouholetého partnera Joao Hamiltona. Jedná se o suchým způsobem zpracovanou odrůdu icatú, kterou jsme vybrali na farmě v září loňského roku. V chuti se káva vyznačuje tóny nutelly, holandského kakaa a třešní.

Při tvoření espresso směsi Tam Dem vždy hledáme kávy s výrazným a osobitým charakterem, které pohromadě vytvoří komplexní a netradiční chuťový zážitek.

Jarní Tam Dem je tentokrát založený pouze na jedné kávě z Brazílie:

  • Brazílie Joao Hamilton Natural Icatú - 100 %

Do roku 2006 se bratři Joao a Ivan, farmáři z regionu Caconde (mapa), striktně zabývali pěstováním a zpracováním komoditní kávy v co možná největších objemech. Realita kávového trhu a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství syntetických hnojiv) donutily Joao a Ivana změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu a ekologické zemědělství.

Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza (FAF), zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Od té doby Joao a Ivan ušli opravdu dlouhou cestu. Jejich farmy jsou nyní modelovým příkladem, jak lze v Brazílii pěstovat a zpracovávat výběrovou kávu ekologicky šetrným způsobem a navíc mít ekonomicky výdělečný byznys. Joaa a Ivana dos Santos navštěvujeme každý rok v září. Loni se Joao pochlubil novým pozemkem, kde bude snad již brzy stát zbrusu nový závod na zpracování promyté kávy (viz. fotogalerie na Flickru). Bylo vidět, že se farmářům opravdu daří.

Z loňské sklizně jsme zakoupili 4 různé loty, vč. suchým způsobem zpracované odrůdy icatú, kterou jsme použili do jarního Tam Demu. Jedná se o krásný příklad kvalitně zpracované brazilské kávy s vysokou sladkostí a hutností v šálku, která je doplněna o tóny nutelly, holandského kakaa a třešní.

Fotky z návštěv nejen Joao Hamiltona najdete v galerii na Flickru.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 93,5°C
  • Výsledná váha nápoje: 20 g (single), 40 g (double)
  • Délka extrakce: 28-30 vteřin
  • Poměr extrakce: 45 %
(Testováno na kávovaru Speedster při použití misek VST 18 g)
Podrobné informace
ZeměBrazílie
FarmaJoao Hamilton, Sitio Novo Canaa
OdrůdaArabica Icatú
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňzáří 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťnutella, holandské kakao, třešně
Doporučené množství18 g (kávy) / 40 g (nápoje)
Doporučená teplota93,5 °C
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot