Etiopie Wolena

broskve, brusinky, mléčná čokoláda
Etiopie Wolena
broskve, brusinky, mléčná čokoláda
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Skladem

Suchým způsobem zpracovaná káva z farmy Mormora, která se nachází v oblasti Shakiso. Fantasticky ovocná, svěží a sladká káva s tóny broskví, brusinek a mléčné čokolády.

Tento mikrolot byl zakoupen od soukromé farmy Mormora, která se nachází v Guji Zone regionu Oromia, v provincii Sidamo (mapa). Kávu jsme vybrali osobně tento únor v hlavním městě Etiopie Addis Abeba. Samotnou farmu jsme naposledy navštívili v roce 2011 (fotky v galerii na Flickru). Jedná se o poměrně odlehlou oblast v Guji, asi 5 hodin autem z Yirga Alem, nedaleko městečka Checata. Cesta je nezapomenutelná. Mezi neustálými výměnami píchnutých kol se můžete kochat typickými vesnickými domy, zpracovatelskými závody a samozřejmě nádhernou přírodou. S kávou z farmy Mormora se nám podařilo vyhrát prestižní soutěž o nejlepší espresso na Nordic Barista Cup v Kodani v roce 2012. Od té doby k ní máme velmi srdečný vztah.

Farma Mormora má rozlohu 200 ha v nadmořské výšce 1850 - 2100 m n.m. Třešně se sbírají z divoce rostoucích kávovníků od listopadu do ledna. Zpracování kávy probíhá v nedaleké vesnici Shakiso.

Náš mikrolot je zpracovaný suchou metodou, tzn., že se čerstvě sebrané třešně suší ve slupce na afrických postelích (viz. obr.) po dobu cca 10 dnů v závislosti na počasí. Následně jsou mechanicky vyloupány a ručně protříděny.

V chuti je Mormora jemně ovocná, s tóny broskví, brusinek a mléčné čokolády.

Podrobné informace
ZeměEtiopie
FarmaWolena, Mormora
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2018
CertifikaceNe
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťbroskve, brusinky, mléčná čokoláda
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot