Tam Dem Espresso - zima

marcipán, žluté ovoce, lískové ořechy
Tam Dem Espresso - zima
marcipán, žluté ovoce, lískové ořechy
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Skladem

Zimní espresso Tam Dem je založeno na jedné jediné kávě z Kostariky. Don Oscar je farma ve známém regionu Tarrazu, která patří pánům Alejandrovi a Horaciovi Solis. Jedná se o honey metodou zpracovanou odrůdu caturra z čerstvé sklizně. Espresso má v šálku sladké tóny žlutého ovoce, marcipánu a lískových ořechů.

Při tvoření espresso směsi Tam Dem vždy hledáme kávy s výrazným a osobitým charakterem, které pohromadě vytvoří komplexní a netradiční chuťový zážitek.

Zimní Tam Dem je založený pouze na jedné kávě zpracované honey metodou z čerstvé sklizně:

  • Kostarika Don Oscar - 100 %

Alejandro Solis Blanco a Horacio Solis jsou synové dona Oscara, který bohužel nedávno zesnul. Alejandro a Horacio se starají o hladký chod malého zpracovatelského závodu, který nese jméno jejich otce a nachází se nedaleko městečka San Marcos v proslulém kávovém regionu Tarrazu. Svou kávu aktuálně prodávají do 19 zemí po celém světě, poslední 4 roky i do ČR.

Farma Don Oscar se dělí podle nadmořské výšky a umístění na několik lotů. Zimní Tam Dem je pak směsí z lotů El Llano, Coyote, Arracaches a 1800. Na celkem 38 ha půdy pěstuje rodina Solis přibližně 25 tisíc keřů kávovníků odrůdy caturra, villa sarchi, typica a geisha. Roční produkce všech farem činí 81 tun zelené kávy. Během týdne zde pracuje 8 zaměstnanců. V průběhu sklizně, která většinou začíná v prosinci a končí v březnu, pak celkem 90 lidí. Po celou dobu jim dělá společnost pes Oso.

Kávové třešně se zpracovávají typickým kostarickým způsobem za použití mechanických ekoloupaček Penagos, kterým říkáme „džusovačky“. Sušení honey metodou zpracovaných káv probíhá po dobu 15-18 dní na afrických postelích. Během letošní sklizně bratři Solis uvedli do provozu nový tzv. "dry mill" na vyloupání a vytřídění usušených zrn v pergamenu. Mají tak možnost zpracování kávy do finálního stádia pro export vlastními silami a pod svou kontrolou.

Fotky z našich každoročních návštěv na farmě Don Oscar najdete v galerii na Flickru.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 93,5°C
  • Výsledná váha nápoje: 20 g (single), 40 g (double)
  • Délka extrakce: 28-30 vteřin
  • Poměr extrakce: 45 %
(Testováno na kávovaru Speedster při použití misek VST 18 g)
Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaDon Oscar
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníHoney
Sklizeňleden-březen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťmarcipán, žluté ovoce, lískové ořechy
Doporučené množství18 g (kávy) / 40 g (nápoje)
Doporučená teplota93,5 °C
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot