Panama Finca Hartmann Chicho Gallo

limitovaná edice 200 g
Panama Finca Hartmann Chicho Gallo
limitovaná edice 200 g
550 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Historicky druhá sklizeň původní etiopské odrůdy je pojmenovaná na počest pana Ratibora "Chicho" Hartmanna St. Jedná se o suchým způsobem zpracovanou kávu, která má v šálku květinovou aromatiku a svěží tóny jahod a pralinek.

Limitovaná edice 45 kg.

Finca Hartmann se rozkládá v srdci regionu Santa Clara (mapa) na panamsko-kostarické hranici. Farma se částečně nalézá v mezinárodním parku La Amistad a slouží jako útočiště pro nespočet druhů zvířat.

Prvorozený syn českého emigranta a dobrodruha Aloise Strašila založil farmu již v roce 1940. Alois byl jedním z vůbec prvních osadníků západní Panamy a farmářů kávy v tomto regionu. Magazín National Geographic ho dokonce přirovnal k jednomu z amerických hrdinů osidlování středozápadu Danielu Booneovi.

Ratibor Hartmann Sr. už bohužel nežije a tak jeho entomologickou sbírku musí návštěvníci prozkoumat bez jeho doprovodu. Veškerou starost o obchod převzali jeho čtyři synové Ratibor, Allan, Alexander, Kelly a dcera Aliss. Finca Hartmann se ve světě proslavila především svým přístupem k ekosystému, který je na území farmy vskutku jedinečný. Všechna káva je pěstovaná v zákrytu stromů, které poskytují úkryt pro více než 300 druhů ptáků. Není proto překvapením, že Smithsonian Tropical Research Institute zde po několik let prováděl výzkum a o farmě vzniklo mnoho vědeckých prací.

Naše káva pochází z druhé sklizně etiopské původní odrůdy kávovníku, kterou Ratibor na své farmě před 5 lety vysázel. A rozhodně není sám! Většina progresivních farmářů v Boquete se snaží najít novou geishu a hledá především mezi etiopskými odrůdami, kterých jsou tisíce. Loni nás tato káva opravdu nadchla a máme velkou radost, že vám ji můžeme opět nabídnout.

Nás nanolot, který čítá pouhých 45 kg, má krásně květinovou aromatiku. V chuti se pak suché zpracování třešní projevuje výrazně krémovým tělem a sladkými tóny jahod a pralinek.

Fotky z návštěvy farmy, ale třeba také i samotné rodiny Hartmann v ČR najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaFinca Hartmann
OdrůdaArabica Etiopské původní
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňleden 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
ChuťKvětiny, jahody, pralinky, svěží a šťavnatá
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot