Základní baristický kurz

kurz pro začínající baristy, lze zakončit SCA Barista Foundation certifikací
Základní baristický kurz
kurz pro začínající baristy, lze zakončit SCA Barista Foundation certifikací
4 200 Kč
Cena vč. DPH

Jednodenní kurz pro začínající baristy a širokou veřejnost s možností zakončení mezinárodně uznávanou atestací SCA Barista Foundation.

Základní baristický kurz má za cil přiblížit svět kávy začínajícím baristům, zaměstnancům kaváren a firem obchodujícím s kávou a široké veřejnosti s hlubokým zájmem o kávu.

V teoretické části se účastník kurzu seznámí se stručnou historií kávy, s jejím původem, pěstováním a zpracováním, se způsobem skladování a pražením. Dozví se o základních faktorech ovlivňujících kvalitu kávy a o tom, jak s těmito proměnnými pracovat. Praktická část pak plynule naváže na teoretické znalosti. Účastníci se naučí pracovat s profesionálním vybavením každé kavárny (kávovar a mlýnek), seznámí se s principy jejich fungování a nastavení, servisními úkony a každodenní údržbou. Hlavní náplní bude příprava espressa a posléze technika pěnění mléka. Celková doba kurzu je přibližně 7 hodin včetně 30 min přestávky na oběd.

Ve školicím centru jsou k dispozici 4 profesionální kávovary a 8 mlýnků, na kterých probíhá nácvik přípravy espressa a nápojů na jeho bázi. Ve všech případech se řídíme standardy, které uznává SCA a WBC.

Základní baristický kurz lze zakončit mezinárodně uznávanou zkouškou SCA Barista Foundation.

Technologické vybaveni školicího střediska:
  • 4 x profesionální dvoupákový espresso kávovar
  • 8 x profesionální espresso mlýnek
  • VST Extract Mojo
V rámci kurzu obdržíte:
  • Oběd a občerstvení během kurzu
  • Baristickou zástěru s logem doubleshot

Kurz je limitován počtem 8 účastníků. Minimální počet účastníků jsou 3 osoby.

SCA Diploma System

Certifikace SCA Barista Foundation je určena pro všechny zájemce o mezinárodně uznávanou atestaci základních baristických znalostí. Uchazeč rozumí procesům spjatým s přípravou kávy (nastavení mlýnku, správná extrakce a prezentace), zná základní faktory ovlivňující její kvalitu a dokáže popsat všechny články kávového řetězce.

Více se o systému vzdělávání SCA dozvíte zde.

Veškeré případné dotazy rádi zodpovíme na tel. čísle +420 314 004 550 nebo emailu.

Platba za kurz není možná na místě ani dobírkou. Použijte prosím platbu kreditní kartou, PayPalem nebo bankovním převodem.

Podrobné informace
LokalitaŠkolicí centrum doubleshot - Křižíkova 105, Praha 8 - Karlín (mapa)
Délka kurzu10:00 - 18:00 (včetně 30 min pauzy na oběd)
Co je v ceněoběd, Příručka profesionálního baristy (změna vyhrazena)
Počet účastníků3-8
Potřebné znalostiKurz je určen pro všechny baristy začátečníky bez nutnosti předchozích znalostí
Storno podmínkyPokud písemně (emailem) stornujete školení týden a více před termínem (nejpozději 8. den před školením), můžete si vybrat jiný termín nebo vám vrátíme peníze zpět. Při stornování školení v posledním týdnu před školením (1. - 7. den před školením), případně pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.
StáhnoutStáhněte si detailní brožurku SCA Coffee Education