Keňa Gichugu PB (perlová káva)

černý rybíz, rozinky, citrusy
Keňa Gichugu PB (perlová káva)
černý rybíz, rozinky, citrusy
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Poslední keňskou kávou letošní sezóny je výběr perlových zrn ze zpracovatelského závodu Gichugu. Výrazně ovocná a sladká káva z lednové sklizně má v šálku tóny černého rybízu, rozinek a citrusů.

Zpracovatelský závod Gichugu se nachází na úpatí sopky Mt. Kenya, nedaleko městečka Embu (mapa). Závod spadá pod družstvo Gakundu Farmers Cooperative Society a funguje již od roku 1970.

Třešně vykupuje od drobných farmářů z okolí vesnic Gichugu, Kamviu a Manyatta. Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni patřily loty ze závodu Gichugu k těm chuťově nejzajímavějším. Celkem jsme ochutnali několik stovek vzorků a nakonec zakoupili všechny tři jakosti - AA, AB, PB (perlová káva). Letošním posledním lotem z Keni je PB, tzn. výběr perlových zrn.

Kávy z Gichugy nás letos nadchly především svou sladkostí a příjemně strukturovanou aciditou. V poslední letech se snažíme namísto přímočarých káv s dominantní aciditou hledat spíše umírněnější loty, které mají všechny chutě hezky vyvážené. Gichugu je přesně taková. Těšit se můžete na sladkou kávu s tóny černého rybízu, rozinek a citrusů. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokročilejší uživatelé ale mohou určitě vyzkoušet i jako jednodruhové espresso.

Fotky a videa z letošní návštěvy Keni najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
FarmaGichugu, Gakundu Farmers Cooperative Society
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2017
Chuťčerný rybíz, rozinky, citrusy
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot