Keňa Kahuhia

červené víno, černý rybíz, máslové sušenky
Keňa Kahuhia
červené víno, černý rybíz, máslové sušenky
430 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot ze zpracovatelského závodu Kahuhia Main, který se nachází v regionu Muranga ve střední Keni. Tuto kávu jsme vybrali během naší každoroční návštěvy Nairobi loni v únoru, především kvůli výrazné sladkosti, doprovázené intenzivními tóny červeného vína, černého rybízu a máslových sušenek.

Zpracovatelský závod Kahuhia Main se nachází asi 20 km severně od známého kávového centra městečka Thika. Družstvo Kahuhia Farmers Coop, která závod vlastní, sdružuje 2855 farmářů. Dalšími zpracovatelskými závody, které spadají pod tento coop, jsou Ngwethe, Wanjengi a Gathinja.

Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni patřil tento AA lot (tzn. AA - nejvyšší jakost zrn v systému keňské klasifikace) stejně jako loni k těm nejlépe hodnoceným. Zaujal nás především svou sladkostí a intenzivními ovocnými tóny. Těšit se můžete na sladkou a velmi šťavnatou kávu s tóny červeného vína, černého rybízu a máslových sušenek. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKahuhia Main
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2019
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčervené víno, černý rybíz, máslové sušenky
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot