Keňa Kamuchuni

mango, med, černý čaj
Keňa Kamuchuni
mango, med, černý čaj
430 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Naše první keňská káva z letošní sklizně pochází ze zpracovatelského závodu Kamuchuni, který patří pod Ruthaka Coop. Jedná se o AA mikrolot, který jsme vybrali v únoru v Nairobi. V chuti převládají tóny medu, černého čaje a především zralého manga.

Zpracovatelský závod Kamuchuni se nachází na úpatí sopky Mt. Kenya, nedaleko městečka Embu. Závod spadá pod družstvo Ruthaka Cooperative Society a funguje již od roku 1987.

Třešně vykupuje od cca 480 drobných farmářů z okolních vesnic. Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni patřil tento AA lot k těm nejlépe hodnoceným. Zaujal nás především svou sladkostí a příjemně strukturovanou aciditou. V poslední letech se snažíme namísto přímočarých káv s dominantní aciditou hledat spíše umírněnější loty, které mají všechny chutě hezky vyvážené. Kamuchuni je přesně taková. Těšit se můžete na sladkou a velmi šťavnatou kávu s tóny zralého manga, medu a černého čaje. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokročilejší uživatelé ale mohou určitě vyzkoušet i jako jednodruhové espresso.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKamuchuni, Ruthaka Coop
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2018
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťmango, med, černý čaj
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot