Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Keňa Kamuchuni

mango, med, černý čaj
Keňa Kamuchuni
mango, med, černý čaj
430 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Naše první keňská káva z letošní sklizně pochází ze zpracovatelského závodu Kamuchuni, který patří pod Ruthaka Coop. Jedná se o AA mikrolot, který jsme vybrali v únoru v Nairobi. V chuti převládají tóny medu, černého čaje a především zralého manga.

Zpracovatelský závod Kamuchuni se nachází na úpatí sopky Mt. Kenya, nedaleko městečka Embu. Závod spadá pod družstvo Ruthaka Cooperative Society a funguje již od roku 1987.

Třešně vykupuje od cca 480 drobných farmářů z okolních vesnic. Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni patřil tento AA lot k těm nejlépe hodnoceným. Zaujal nás především svou sladkostí a příjemně strukturovanou aciditou. V poslední letech se snažíme namísto přímočarých káv s dominantní aciditou hledat spíše umírněnější loty, které mají všechny chutě hezky vyvážené. Kamuchuni je přesně taková. Těšit se můžete na sladkou a velmi šťavnatou kávu s tóny zralého manga, medu a černého čaje. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokročilejší uživatelé ale mohou určitě vyzkoušet i jako jednodruhové espresso.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKamuchuni, Ruthaka Coop
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2018
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťmango, med, černý čaj
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot