Keňa Karani 2,5 kg

perlová káva, peckové ovoce, ostružiny, grapefruit
Keňa Karani 2,5 kg
perlová káva, peckové ovoce, ostružiny, grapefruit
2 173 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 2,5 kg
/
Není skladem

Perlová káva ze zpracovatelského závodu Karani, který se nachází v regionu Kirinyaga ve střední Keni. Tuto kávu jsme vybrali letos v únoru v Nairobi z několika desítek vzorků především kvůli výrazné sladkosti, doprovázené intenzivními tóny peckového ovoce, ostružin a grapefruitu.

Zpracovatelský závod Karani se nachází na úpatí sopky Mt. Kenya, nedaleko městečka Gichugu. Závod spadá pod Kabare Cooperative Society, který sdružuje 6000 farmářů, z toho 1500 dodává třešně do závodu Karani.

Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni patřil tento PB lot (tzn. peaberry - výběr z perlových zrn) k těm nejlépe hodnoceným. Zaujal nás především svou sladkostí a intenzivními ovocnými tóny. Těšit se můžete na sladkou a velmi šťavnatou kávu s tóny peckového ovoce, ostružin a grapefruitu. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokud chcete ochutnat fantastickou keňskou kávu praženou na přípravu espressa, doporučujeme naše Kahindu Espresso.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKarani, Kabare Coop
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2018
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťpeckové ovoce, ostružiny, grapefruit
Balení2,5 kg
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot