Keňa Karuhiu Utheri

tropické ovoce, žlutý meloun, bylinky
Keňa Karuhiu Utheri
tropické ovoce, žlutý meloun, bylinky
430 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot ze zpracovatelského závodu Karuhiu Utheri, který se nachází v regionu Muranga ve střední Keni. Tuto kávu jsme vybrali letos v únoru v Nairobi z několika desítek vzorků především kvůli výrazné sladkosti, doprovázené intenzivními tóny tropického ovoce, žlutého melounu a bylinek.

Zpracovatelský závod Karuhiu Utheri se nachází asi 20 km severně od známého kávového centra městečka Thika. Kooperativa sdružuje 952 farmářů, z toho 650 aktivně pěstuje kávu.

Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni patřil tento AA lot (tzn. AA - nejvyšší jakost zrn v systému keňské klasifikace) k těm nejlépe hodnoceným. Zaujal nás především svou sladkostí a intenzivními ovocnými tóny. Těšit se můžete na sladkou a velmi šťavnatou kávu s tóny tropického ovoce, žlutého melounu a bylin. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokud chcete ochutnat fantastickou keňskou kávu praženou na přípravu espressa, doporučujeme naše Kahindu Espresso.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKaruhiu Utheri Coop
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2018
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťtropické ovoce, žlutý meloun, bylinky
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot