Keňa Kiboi Espresso

marcipán, brusinky, borůvky
Keňa Kiboi Espresso
marcipán, brusinky, borůvky
430 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot z keňského družstva Kiboi pražený primárně na přípravu jednodruhového espressa. Kiboi se nachází v provincii Muranga, nedaleko města Kahuro. Káva má výrazně ovocné tóny brusinek a borůvek s dochutí marcipánu.

Zpracovatelské družstvo Kiboi se nachází v regionu Muranga, nedaleko města Kahuro. Bylo založeno v roce 1970 a vykupuje třešně od cca 410 aktivních farmářů z okolí vesnic Kiboi, Kiaguthu a Kaganda.

Hlavní sklizeň trvá od října do prosince, vedlejší pak od dubna do července. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v hlavním městě Keni Nairobi nás tento AB lot (druhá nejvyšší jakost dle systému třídění káv v Keni) nadchl svou hravostí a hutností. Rozhodli jsme se ho pražit primárně na přípravu jednodruhového espressa, které je ve výsledku krásně šťavnaté, hutné, sladké a ovocité.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 94 °C
  • Výsledná váha nápoje: 18-27 g (single), 36-54 g (double)
  • Délka extrakce: 28-35 vteřin

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKiboi, Muranga
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeň2019
Chuťmarcipán, brusinky, borůvky
Doporučené množství18 g / 36 - 54 g
Doporučená teplota93,5°C
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot