Keňa Thunguri

perlová káva - černý rybíz, rozinky, citrusy
Keňa Thunguri
perlová káva - černý rybíz, rozinky, citrusy
430 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr perlových zrn ze zpracovatelského závodu Thunguri, který se nachází v regionu Kirinyaga nedaleko města Karatina. Výrazně ovocná a sladká káva z lednové sklizně má v šálku tóny černého rybízu, rozinek a citrusů.

Zpracovatelský závod Thunguri se nachází v regionu Kirinyaga, nedaleko městečka Karatina. Závod spadá pod družstvo Kibirigwi Farmers Co-operative Society a funguje již od roku 1962.

Třešně vykupuje od 1095 drobných farmářů z okolí vesnic Kiamwe, Nguguini a Kiahiti. Hlavní sklizeň trvá od října do ledna, vedlejší pak od března do dubna. Zpracování je pro region typické, tzn. že čerstvě sebrané třešně odrůd SL 28 a SL34 jsou zbaveny slupky v diskových loupačkách, následuje fermentace v betonových nádržích (většinou přes noc), promytí a ponechání třešní ve studené vodě před samotným rozprostřením na africké postele. Sušení trvá dle počasí 7-15 dní.

Během letošního nákupu káv v Keni jsme ochutnali stovky různých lotů a nakonec vybrali pouze dvě perlové kávy. Perlová káva je de facto defekt, kdy se v kávové třešni neurodí dvě zrnka, ale pouze jedno. Svým drobným, zakulaceným tvarem připomínají perly, z čehož je odvozen i český název. Většina zpracovatelských závodů v Keni tato drobná zrnka v průběhu sklizně třídí a poté prodává za prémiovou cenu. My máme s perlovými kávami z Keni jen ty nejlepší zkušenosti, ale ne vždy znamenají chuťově zajímavější šálek. Alfa omega nákupu káv v Keni je správné načasování návštěvy Nairobi po sklizni a pevné nervy, resp. žaludek, při cuppingu stovek velmi podobných káv.

Těšit se můžete na sladkou kávu s tóny černého rybízu, rozinek a citrusů. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Pokud hledáte keňskou kávu na espresso, doporučujeme z aktuální nabídky Keňu Kiboi.

Fotky a videa z letošní návštěvy Keni najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaThunguri, Karatina
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeň2019
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťperlová káva - černý rybíz, rozinky, citrusy
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot