Keňa Chorongi AA

Keňa Chorongi AA
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot nejvyšší jakosti z letošní sklizně zpracovatelského závodu Chorongi. Sladká a šťavnatá káva plná zralého lesního ovoce (lesní jahody, černý rybíz) a citrusů. Velmi povedená keňská káva, která potěší především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Zpracovatelské družstvo Chorongi spadá pod organizaci Mutheka Farmers Co-operative Society, která se nachází v regionu Nyeri (mapa). Kávy z Chorongi nás tento rok opravdu nadchly. Zakoupili jsme z tohoto závodu 3 různé loty, abyste mohli porovnat vliv třídění a velikosti zrn na výslednou chuť.

Tento lot nese označení AA, což je označení pro nejvyšší jakostní stupeň v Keni. Takto označené loty mají největší velikost zrn a také nejvyšší cenu.

Chorongi vykupuje třešně od 1000 farmářů z okolí města Nyeri, které je hlavním kávovým centrem Keni. Ročně vyprodukuje až 250 tun kávy. Stejně jako ve zbytku Nyeri se zde pěstují především hybridní odrůdy kávovníků SL 28 / SL 34. Zpracování kávy probíhá tradičně promytím třešní ve fermentačních nádržích s následným sušením na afrických postelích.

V případě Chorongi je výběr AA zrn opravdu povedený. V chuti je spousta zralého lesního ovoce, které podporuje pro tento region typická acidita.

Tuto kávu doporučujeme pouze pro přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaChorongi, Nyeri
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Hario V60, Vacuum Pot
Chuťlesní jahody, černý rybíz
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe