Keňa Chorongi AB

Keňa Chorongi AB
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Druhá keňská káva z letošní sklizně pochází ze zpracovatelského závodu Chorongi. Vyvážená, šťavnatá a ovocná káva s tóny brusinek, pomela a černého rybízu potěší především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Zpracovatelské družstvo Chorongi spadá pod organizaci Mutheka Farmers Co-operative Society, která se nachází v regionu Nyeri (mapa). Kávy z Chorongi nás tento rok opravdu nadchly. Zakoupili jsme z tohoto závodu 3 různé loty, abyste mohli porovnat vliv třídění a velikosti zrn na výslednou chuť. Tato káva nese označení "AB", což značí druhý nejvyšší jakostní stupeň, resp. velikost zrn. Ne vždy však toto označení nutně koresponduje s chuťovou kvalitou. Z Chorongi budete mít dále možnost ochutnat výběr tzv. "perlových" zrn a také "AA" lot.

Chorongi vykupuje třešně od 1000 farmářů z okolí města Nyeri, které je hlavním kávovým centrem Keni. Ročně vyprodukuje až 250 tun kávy. Stejně jako ve zbytku Nyeri se zde pěstují především hybridní odrůdy kávovníků SL 28 / SL 34. Zpracování kávy probíhá tradičně promytím třešní ve fermentačních nádržích s následným sušením na afrických postelích.

Chorongi AB má skvěle vyváženou aciditu, sladkost a tělo. V kávě převládají tóny brusinek, černého rybízu a pomela.

Tuto kávu doporučujeme pouze pro přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaChorongi, Nyeri
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
Chuťčerný rybíz, brusinky, pomelo
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe