Keňa Chorongi PB - perlová káva

Keňa Chorongi PB - perlová káva
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Perlová káva (tzv. Peaberry) z letošní sklizně zpracovatelského závodu Chorongi. Vyvážená, šťavnatá a ovocná káva s tóny ostružin a černého rybízu potěší především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Zpracovatelské družstvo Chorongi spadá pod organizaci Mutheka Farmers Co-operative Society, která se nachází v regionu Nyeri (mapa). Kávy z Chorongi nás tento rok opravdu nadchly. Zakoupili jsme z tohoto závodu 3 různé loty, abyste mohli porovnat vliv třídění a velikosti zrn na výslednou chuť.

Tento lot nese označení PB, což je označení pro perlová zrnka. Peaberry káva je de facto defekt, kdy se v kávové třešni neurodí dvě zrnka, ale pouze jedno. Svým drobným, zakulaceným tvarem připomínají perly, z čehož je odvozen i český název. Většina zpracovatelských závodů tyto drobná zrnka v průběhu sklizně třídí a poté prodá za prémiovou cenu. Perlová káva ale automaticky neznamená chuťově zajímavější šálek.

Chorongi vykupuje třešně od 1000 farmářů z okolí města Nyeri, které je hlavním kávovým centrem Keni. Ročně vyprodukuje až 250 tun kávy. Stejně jako ve zbytku Nyeri se zde pěstují především hybridní odrůdy kávovníků SL 28 / SL 34. Zpracování kávy probíhá tradičně promytím třešní ve fermentačních nádržích s následným sušením na afrických postelích.

V případě Chorongi je výběr perlových zrn opravdu povedený. Chutě jsou intenzivnější, sladkost a šťavnatost jakbysmet. V kávě převládají chutě rybízu, ostružin a limetky.

Tuto kávu doporučujeme pouze pro přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaChorongi, Nyeri
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
Chuťostružiny, černý rybíz
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe