Kenya Gachatha AA

Kenya Gachatha AA
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Intenzivní, šťavnatá, hutná, asertivní, komplexní a pitelná ... Našli bychom hodně přívlastků, jak tuto keňskou kávu popsat. Gachatha AA je plná černého rybízu, citronové trávy a vanilky. Jednoduše má vše, co na kávách z regionu Nyeri milujeme. Doporučujeme pouze na přípravu filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Gachatha Farmers Cooperative Society je poměrně neznámá zpracovatelská stanice nedaleko městečka Othaya v regionu Nyeri (mapa). Tento AA (nejvyšší stupeň kvality) lot jsme vybrali v březnu z desítky různých vzorků keňských káv. Intenzita, ovocitost a především čistota a transparentnost všech chutí byla opravdu výjimečná. Jedná se o sklizeň z ledna tohoto roku. Gachatha nakupuje třešně od cca 1000 drobných pěstitelů z oblasti kolem městečka Othaya. Stejně jako ve zbytku Nyeri se zde pěstují především hybridní odrůdy kávovníků SL 28 / SL 34. Zpracování kávy probíhá tradičně promytím třešní ve fermentačních nádržích s následným sušením na afrických postelích.

Gachatha představuje v šálku vzorovou kávu tohoto regionu, který patří mezi nejproslavenější kávové terroiry na světě. Acidita citronové trávy a černého rybízu je intenzivní, ale jde ruku v ruce se sladkostí a vytváří tak krásně šťavnatý a komplexní šálek kávy.

Tuto kávu doporučujeme pouze pro přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaGachatha, Nyeri
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
CertifikaceRainforest Alliance
Chuťčerný rybíz, citronová tráva, vanilka
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe