Kenya Gakuyuni AA

Kenya Gakuyuni AA
360 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Klasická "velká" keňská káva z regionu Kirinyaga s výrazně sirupovitým tělem, šťavnatými tóny švestkové marmelády a rebarbory. Fantastická především jako filtrovaná káva.

Velikost balení 350 g

Gakuyuni je název zpracovatelského závodu v okrese Ngariama na jižním úpatí Mt. Kenya, který spadá pod organizaci Thirikwa Farmers Cooperative Society (mapa). Závod sdružuje 1835 farmářů, kteří vlastní malé farmy v nedalekém okolí.

Jak je v Keni běžné, farmáři pěstují hybridní odrůdy kávovníku Arabica, které byly vyšlechtěny v 30. letech 20. stol. v tzv. Scott Laboratories za účelem vyššího výnosu a lepší rezistence vůči suchu. Podle tohoto názvu získali označení SL 28 a SL 34. Jejich vyšší obsah kyseliny fosforečné a příbuznost s odrůdou Bourbon a Typica jim dala do vínku nezaměnitelnou aciditu a sladkost. Stejně tak je i typické zpracování třešní, které se vyznačuje nezvykle dlouhou fermentací (až 70 hodin) a důkladným promytím před samotným sušením.

Gakuyuni má lehce odlišný chuťový profil než stejně kvalitní kávy ze sousední oblasti Nyeri. Namísto rybízové šťávy s citrusovou aciditou najdete spíše sladké tóny švestkové marmelády a rebarbory.

Tuto kávu doporučujeme pouze na přípravu filtrované kávy. Na espresso raději vyzkoušejte Kenya Githiga AB Espresso.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaGakuyuni, Thirikwa Farmers Cooperative Society
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňúnor 2014
Chuťšvestková marmeláda, rebarbora
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe