Kenya Gatomboya Peaberry

Kenya Gatomboya Peaberry
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

"Perlová káva" ze zpracovatelského závodu Gatomboya v regionu Nyeri. Přímočará, šťavnatá, komplexní a výrazně ovocná (guave, broskve) káva.

Velikost balení 350 g

Zpracovatelský závod Gatomboya je součástí Barichu Cooperative Society a nachází se v regionu Nyeri v centrální Keni (mapa). Jedná se o stejné družstvo, od kterého jsme koupili loňskou kávu Gaturiri. V jeho čele stojí známý keňský farmář Ngatia Kanyoge. Závod Gatomboya sdružuje více jak 700 malých pěstitelů, kteří obvykle disponují cca 100 keři kávovníku odrůdy Arabica SL 28 a SL 34.

Zralé třešně jsou zpracovány tradiční promytou metodou. Fermentace trvá oproti jiným pěstitelským zemím až 72 hodin.

Označení Peaberry (zkratka PB) v názvu kávy značí výběr pouze "perlových zrn". Jedná se de facto o defekt, kdy se v kávové třešni neurodí dvě zrnka, ale pouze jedno. Svým drobným, zakulaceným tvarem připomínají perly, z čehož je odvozen i český název. Většina zpracovatelských závodů tyto drobná zrnka v průběhu sklizně třídí (cca 5% sklizně) a poté prodá za prémiovou cenu.

Gatomboya Peaberry je nekompromisní káva, která nadchne všechny nadšence do šťavnatých ovocných chutí. Svou hutností připomíná marmeládu z tropického a peckového ovoce a aciditou čerstvě vymačkaný džus.

Tuto kávu doporučujeme především na přípravu filtrované kávy (Hario V60, Aeropress, Chemex, French Press atd.).

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaGatomboya , Barichu Cooperative Society, Nyeri
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňúnor 2014
Chuťtropické a peckové ovoce, guave
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe