Keňa Gichuna AA

Keňa Gichuna AA
390 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Keňská káva z rodinné farmy paní Penina Mwangi a jejího syna Mburu, která se nachází nedaleko hlavního města Nairobi. Odrůda SL 28 zpracovaná tradiční promytou metodou přináší do šálku vše, co od kvalitní keňské kávy očekáváme. Výrazně šťavnatou ovocitou chuť, svěží aciditu a hutné karamelové tělo.

Velikost balení 350 g

Keňské kávy většinou nakupujeme přes interní keňskou burzu z družstev (tzv. cooperatives), které sdružují někdy i víc jak 2000 malých producentů. Minulý rok se nám podařilo zakoupit kávu z rodinné farmy Kiriani Teresia, která patřila k těm nejlepším keňským kávám, jaké jsme kdy ochutnali. Letos je podobnou kávou Gichuna.

Jedná se o malou (50 ha) rodinnou farmu, která se nachází v regionu Kiambu (mapa). Farma patří paní Penina Mwangi a jejímu synovi Mburu, kterým při sklizni pomáhá dalších 100 sběračů.

Oproti ostatním keňským kávám je tento 1000 kg mikrolot zpracovaný pouze z třešní odrůdy SL 28. Zajímavostí je, že se farma nachází pár kroků od známého kávového institutu, kde byla tato odrůda v 50. letech 20. stol vyšlechtěna. SL 28 a dlouhá doba fermentace přináší do šálku šťavnaté tóny zralého červeného ovoce a svěží citrusovou aciditu. Gichuna nás zaujala velmi hutným karamelovým tělem.

Tuto kávu doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaGichuna, Kiambu
OdrůdaArabica SL 28
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2016
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťrybízový džus, citrusy, karamel
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe