Kenya Githiga AB Espresso

Kenya Githiga AB Espresso
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výrazně ovocná (ostružiny) a marmeládově hutná keňská káva z regionu Murang’a pražená primárně na přípravu jednodruhového espressa. Citrusová acidita je sice svěží a výrazná, v závěru ale přechází do karamelové sladkosti, která dělá celé espresso krásně komplexním.

Velikost balení 350 g

Githiga AB je naší první keňskou kávou sklizenou a zpracovanou mimo hlavní pěstitelskou oblast Nyeri (mapa). Z důvodu problematické situace na kávovém trhu v Keni, kdy vládní činitelé udělali během letošní sklizně několik drastických změn v celém systému a de facto znemožnili prodej výběrových káv z tohoto regionu, jsme získali možnost rozšířit si vlastní obzory a nakoupit kávy z pro nás zcela neznámých zpracovatelských závodů.

I když jsou keňské kávy pro přípravu espressa mezi baristy a nadšenci pro svou nezaměnitelnou chuť velmi oblíbenou volbou, docílit komplexního a příjemně pitelného šálku (bez nepříjemně svíravé a ostré kyselosti) není vždy úplně jednoduché. Vysoce ceněná a elegantní acidita keňských káv je daná především odrůdou kávovníku (hybridní odrůdy SL 24 / 38) a metodou zpracování. Ta se odlišuje od zbytku světa délkou fermentace (až 70 hodin) a důkladným promytím před samotným sušením. Abychom aciditu Githigy "usměrnili" do těch správných mezí, zvolili jsme odlišný pražící profil než u ostatních keňských káv v naší standardní nabídce.

Githiga je součástí zpracovatelského závodu Kanyenya-ini a čítá kolem 2000 členů. Ročně zpracuje 523 000 kg třešní, z čehož 60 - 80 % tvoří vysoce kvalitní sorty AA, AB a PB.

Tuto kávu jsme vybrali na jednodruhové espresso především pro svoje šťavnaté tělo, které je velmi hutné a v chuti připomíná ostružinovou marmeládu. Prvotní citrusové tóny přechází v dochuti do kamarelu a hnědého cukru.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 94 °C
  • Výsledná váha nápoje: 18 g (single), 36 g (double)
  • Délka extrakce: 28-35 vteřin

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaGithiga, Kanyenya-ini co-operative society
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňúnor 2014
Chuťostružinová marmeláda, citrusy, karamel
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe