Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Kenya Kangunu AA Top Microlot

Kenya Kangunu AA Top Microlot
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kenya Kangunu je velká káva. Mohli bychom dlouze básnit o tom, jakých úspěchů tento mikrolot z centrálního regionu Nyeri v roce 2010 dosáhl. Chuť vás však přesvědčí sama. Typické tóny černého rybízu a kůry limetky doprovází fantastická svěžest a výrazně sladké, šťavnaté tělo.

Velikost balení 350 g

Na tento okamžik jsme čekali několik let. Konečně můžeme českým nadšencům do kávy nabídnout pravý, vakuově balený microlot z Keni, který v chuti představuje absolutní vrchol, jenž tato kávová velmoc světu každoročně nabízí.

Náš microlot, sklizený z uměle vyšlechtěných odrůd SL 28 a SL 34, je obdobou těžkých jižních vín. Vyznačuje se mohutným a především výrazně šťavnatým tělem, explozivní kyselinkou (aciditou) a komplexními tóny lesního ovoce, citrusů a dokonce i uzeného hovězího masa. Oproti ostatním kávám z Keni, které někdy zklamou svou přímočarostí, jsou v Kangunu všechny chutě provázané a vzájemně se doplňují.

Zpracovatelský závod Kangunu se nachází v regionu Muranga, Nyeri (mapa) a čítá více než 1400 farmářů. Náš mikrolot byl zpracován keňskou variantou promyté metody, kdy čerstvě sebrané třešně projdou dvojnásobnou fermentací a následně jsou ve dvou fázích sušeny na slunci. Výsledkem je jiskřivá acidita a výrazně sladké ovocné tóny, které po vychladnutí připomínají v šálku až ovocnou šťávu.

Kangunu doporučujeme připravovat jako filtrovanou kávu (např. na Aeropressu, Chemexu, V60 a French Pressu).

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKangunu
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeň2010
Chuťčerný rybíz, kůra limetky, svěží a výrazně sladké, šťavnaté tělo, jiskřivá acidita
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe