Kenya Kangunu AA Top Microlot

Kenya Kangunu AA Top Microlot
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Kenya Kangunu je velká káva. Mohli bychom dlouze básnit o tom, jakých úspěchů tento mikrolot z centrálního regionu Nyeri v roce 2010 dosáhl. Chuť vás však přesvědčí sama. Typické tóny černého rybízu a kůry limetky doprovází fantastická svěžest a výrazně sladké, šťavnaté tělo.

Velikost balení 350 g

Na tento okamžik jsme čekali několik let. Konečně můžeme českým nadšencům do kávy nabídnout pravý, vakuově balený microlot z Keni, který v chuti představuje absolutní vrchol, jenž tato kávová velmoc světu každoročně nabízí.

Náš microlot, sklizený z uměle vyšlechtěných odrůd SL 28 a SL 34, je obdobou těžkých jižních vín. Vyznačuje se mohutným a především výrazně šťavnatým tělem, explozivní kyselinkou (aciditou) a komplexními tóny lesního ovoce, citrusů a dokonce i uzeného hovězího masa. Oproti ostatním kávám z Keni, které někdy zklamou svou přímočarostí, jsou v Kangunu všechny chutě provázané a vzájemně se doplňují.

Zpracovatelský závod Kangunu se nachází v regionu Muranga, Nyeri (mapa) a čítá více než 1400 farmářů. Náš mikrolot byl zpracován keňskou variantou promyté metody, kdy čerstvě sebrané třešně projdou dvojnásobnou fermentací a následně jsou ve dvou fázích sušeny na slunci. Výsledkem je jiskřivá acidita a výrazně sladké ovocné tóny, které po vychladnutí připomínají v šálku až ovocnou šťávu.

Kangunu doporučujeme připravovat jako filtrovanou kávu (např. na Aeropressu, Chemexu, V60 a French Pressu).

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKangunu
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeň2010
Chuťčerný rybíz, kůra limetky, svěží a výrazně sladké, šťavnaté tělo, jiskřivá acidita
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe