Kenya Karagoto AB

Kenya Karagoto AB
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Svěží, lehká a sladká káva z letošní sklizně (únor 2013) keňského zpracovatelského závodu Karagoto. Aroma je kořenité s nádechem lesního ovoce. V chuti pak dominují netradiční tóny mrkvové šťávy a rebarbory. Oproti jiným kávám z Nyeri nemá tento lot tak agresivní aciditu. Ideální vstup do světa keňských výběrových káv.

Obsah balení 350 g

Karagoto AB je naší první kávou v letošní sezóně keňských káv. Obdobně jako Ngunguru Peaberry, které patřilo mezi naše nejoblíbenější kávy v roce 2012, je Karagoto součástí skupiny Tekangu Farmers Cooperative Society, která se nachází poblíž města Karatina v regionu Nyeri (mapa). Karagoto patří mezi velmi známá jména na trhu s výběrovou kávou. Každoročně produkuje skvělé kávy ve velmi konzistentní kvalitě.

Nákup káv v Keni bývá oproti jiným pěstitelským zemím velmi komplikovaný, jelikož většina lotů (výběrů ze sklizně) musí projít přes aukční síň v Nairobi. My jsme měli možnost získat letošní mikrolot z Karagota mimo aukci, zakoupený přímo od zpracovatelského závodu, tzv. "z degustačního stolu". Tento způsob je nejen výhodnější pro samotný závod (odpadají provize keňské aukci a nejistota ve finální ceně), ale především umožňuje rychlejší logistiku k nám do Evropy. Ve výsledku tak máte možnost zakoupit produkt, který je opravdu maximálně čerstvý (4 měsíce po sběru) a tím pádem chutnější a aromatičtější.

Karagoto AB není úplně klasický mikrolotem z Nyeri nabitým aciditou a šťavnatostí. Jedná se o trochu umírněnější kávu s velmi delikátní ovocnou aciditou a netradičními tóny mrkvové šťávy a rebarbory. Pokud jste se do této doby báli keňských káv pro svou kyselost, máte možnost ochutnat zajímavý a vyvážený kompromis.

Keňské kávy nedoporučujeme připravovat v domácích superautomatických espresso kávovarech!

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKaragoto, Tekangu Coop, Nyeri
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeň4. - 11. února 2013
CertifikaceRainforest Alliance, Utz Certified
Chuťkořenité aroma, mrkvová šťáva, rebarbora v chuti
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe