Kenya Kieni AB

Kenya Kieni AB
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Hutná, komplexní, sladká káva s tóny bezinkové šťávy a ostružin z letošní hlavní sklizně (prosinec 2011) zpracovatelského závodu Kieni v regionu Nyeri.

Velikost balení 350 g

Zpracovatelský závod Kieni spadá pod Mugaga Farmers Cooperative Society a sdružuje více než 900 malých pěstitelů kávy. Roční produkce závodu je přes 500 000 kg třešní, což ve výsledku činí 1500 pytlů zelené kávy. Zralé třešně jsou zpracovány tradiční promytou metodou. Fermentace třešní trvá oproti jiným pěstitelským zemím až 72 hodin.

Manažerem, který zajišťuje kontrolu kvality během sklizně a zpracování, je Peter Macharia. Ten svou práci dělá velmi dobře, jelikož Kieni AB jsme vyhodnotili jako vůbec nejlepší kávu z Keni, která nám prošla na začátku tohoto roku přes degustační stůl.

Označení AB značí druhou největší velikost zrn v systému třídění keňských káv. Nejdražší a nejlepší kávy z Keni většinou náleží do skupiny AA, ale překvapivě tento rok nás u většiny zpracovatelských závodů zaujaly AB mnohem víc. Vzorky byly chuťově komplexnější, sladší s lépe strukturovanou aciditou.

V Kieni jsme našli vše, na co se u keňských káv těšíme celý rok: květinovou aromatiku, hutné, šťavnaté, marmeládové tělo, které v chuti doprovází tóny bezinkové šťávy a lesního ovoce (ostružin). Acidita je výrazná, vícevrstvá, ale ne úplně dominantní. Po vychladnutí šálku jsou ovocné tóny ještě jasnější.

Kieni AB doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Espresso by měli volit pouze zkušení kávoví nadšenci s patřičným vybavením a chuťovou preferencí pro kávy s dominantní ovocnou aciditou.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKieni, Mugaga Farmers Cooperative Society
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
SklizeňProsinec 2011
Chuťkvětinové aroma, hutná, sladká, s tóny bezinkové šťávy a ostružin
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe