Keňa Kiriaini Teresia AB

Keňa Kiriaini Teresia AB
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Poslední keňská káva tohoto roku pochází ze soukromého zpracovatelského závodu Kiriaini Teresia. Sladká a šťavnatá káva plná zralého lesního ovoce (ostružiny, černý rybíz) v chuti připomíná multivitamínový džus. Opravdu povedená keňská káva, která potěší především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Kiriaini Teresia je soukromé družstvo v centrálním regionu Keni (Gatanga, Thika), které se nachází na úpatí pohoří Aberdare (mapa). Majitelka paní Rakeli Njeri Njoroge strávila pěstováním a zpracováním kávy celý svůj život a nyní postupně přenechává povinnosti vedení závodu své dceři Jane.

Náš lot nese označení AB, což je označení pro druhý nejvyšší jakostní stupeň v Keni. Stejně jako ve zbytku Keni se i zde pěstují především hybridní odrůdy kávovníků SL 28 / SL 34. Zpracování kávy probíhá tradičně dvojím promytím třešní ve fermentačních nádržích s následným sušením na afrických postelích.

Tuto kávu jsme koupili zcela spontánně, tzv. "přímo od stolu". Při slepé degustaci u importéra se vyjímala svou jiskrnou aciditou a odlišným chuťovým projevem v porovnání s našimi letošními kávami z Chorongi a Gachathy. Bavila nás především zvláštní chuť multivitamínového džusu a lesního ovoce.

Tuto kávu doporučujeme pouze pro přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKiriaini Teresia, Thika
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2015
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Hario V60, Vacuum Pot
Chuťmultivitamín, ostružiny, černý rybíz
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe