Keňa Komothai PB - perlová káva

Keňa Komothai PB - perlová káva
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Perlová káva (tzv. Peaberry) z letošní sklizně zpracovatelského družstva Komothai. Vyvážená, šťavnatá a ovocná káva s tóny ostružin a černého rybízu potěší především při přípravě filtrované kávy.

Velikost balení 350 g

Zpracovatelské družstvo Komothai sdružuje celkem 13 závodů v regionu Kiambu (mapa). Tato káva je výběrem pouze perlových zrn (tzv. peaberry - PB) z aktuální sklizně těchto závodů. Peaberry káva je de facto defekt, kdy se v kávové třešni neurodí dvě zrnka, ale pouze jedno. Svým drobným, zakulaceným tvarem připomínají perly, z čehož je odvozen i český název. Většina zpracovatelských závodů tato drobná zrnka v průběhu sklizně třídí a poté prodává za prémiovou cenu. Perlová káva ale ne vždy automaticky znamená chuťově zajímavější šálek.

Komothai a jejich závody vykupují třešně od tisíců různých farmářů, kteří žijí v okolí města Ruiru. Stejně jako ve zbytku Keni se zde pěstují především hybridní odrůdy kávovníků SL 28 / SL 34. Zpracování kávy probíhá tradičně promytím třešní ve fermentačních nádržích s následným sušením na afrických postelích.

Náš mikrolot perlových zrn se letos opravdu povedl. Ovocité tóny jsou intenzivní, sladkost a šťavnatost jakbysmet. V kávě převládají chutě rybízu, ostružin a limetky.

Tuto kávu doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaKomothai, Kiambu
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2016
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťostružiny, černý rybíz, limetka
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe