Kenya Ngunguru PB

Kenya Ngunguru PB
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Výběr tzv. „perlových zrn" (peaberry - PB) z lednové sklizně keňského zpracovatelského závodu Ngunguru, který patří do skupiny Tekangu Farmers Co-op Society v regionu Nyeri. Malá velká káva, zpracovaná klasickou promytou metodou keňského stylu, svou šťavnatou, ovocnou chutí připomíná v šálku džus z černého rybízu.

Velikost balení 350 g

Peaberry káva je de facto defekt, kdy se v kávové třešni neurodí dvě zrnka, ale pouze jedno. Svým drobným, zakulaceným tvarem připomínají perly, z čehož je odvozen i český název. Většina zpracovatelských závodů tyto drobná zrnka v průběhu sklizně třídí a poté prodá za prémiovou cenu. Perlová káva ale automaticky neznamená chuťově zajímavější šálek.

U letošní sklizně závodu Ngunguru jsme překvapivě jako nejlepší vzorek vyhodnotili právě výběr perlových zrn. Nejenže měl vše, co od špičkové keňské kávy očekáváme - výraznou aciditu, tóny černého rybízu a šťavnaté tělo, ale navíc obsahoval fantastickou sladkost a čistou, dlouhou dochuť.

Jako u většiny keňských káv se jedná o uměle vytvořené hybridní odrůdy kávovníku Arabica SL 28 a SL 34, které stojí nejen za onou typickou chutí, ale především za velkým výnosem. Oproti loňskému roku, který přinesl fantastické, rekordně drahé keňské kávy v malém množství, byla letošní sklizeň výrazně nadprůměrná.

Ngunguru PB doporučujeme především na přípravu filtrované kávy. Espresso by měli volit pouze zkušení kávoví nadšenci s patřičným vybavením a chuťovou preferencí pro kávy s dominantní ovocnou aciditou.

Podrobné informace
ZeměKeňa
FarmaNgunguru - Tekangu Farmers Cooperative Society
OdrůdaArabica SL28 / SL34
ZpracováníPromytá
SklizeňLeden 2012
CertifikaceRainforest Alliance, Utz Certified
Chuťkvětinové aroma, sladká, šťavnatá s výraznou chutí rybízového džusu
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe