Kostarika Don Giovanni Espresso

Kostarika Don Giovanni Espresso
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot z farmy Barranquilla od pana Giovanni Gonzaleze. Sladké tóny marcipánu a hořké čokolády doplňuje nižší, ale svěží acidita.

Velikost balení 350 g

Rodina pana Giovanni Gonzaleze pěstuje kávu víc jak 150 let. Tento rok je to však poprvé, kdy Don Giovanni kávu sám zpracoval a prodal pod svým jménem. Máme radost, že jsme jedním z prvních zákazníků a věříme, že se tento producent stane jednou ze stálic naší nabídky.

Terroir farmy Barranquilla má obrovský potenciál pro výběrovou kávu. Vždyť sousedem Dona Giovanni není nikdo jiný než rodina Barrantes, která patří mezi nejúspěšnější pěstitele kávy v Kostarice posledních let. Farma se rozkládá na ploše 10 ha v nadmořské výšce 1600 m n. m. nedaleko vesnice Barranca de Naranjo (mapa). Don Giovanni zde pěstuje odrůdy Caturra, Catuaí, Villalobos a Villa Sarchi.

Tento rok Don Giovanni postavil malý zpracovatelský závod, což v Kostarice většinou znamená pár betonových nádrží na fermentaci čerstvě sebraných třešní, eco-pulper (loupačka využívající minimum vody) a prostory pro sušení zrn, viz. foto v galerii.

Tento mikrolot jsme se rozhodli pražit s ohledem na finální metodu přípravy, kterou je espresso. Pražící profil je upravený tak, abychom vyzdvihli sladkost kávy a dostatečně rozvinuli všechny její chutě. Espresso má tóny marcipánu a hořké čokolády. I přes nižší aciditu si uchovává živost a svěžest.

Doporučená příprava:

  • Množství kávy: 9 g (single), 18 g (double)
  • Teplota: 94 °C
  • Výsledná váha nápoje: 18 g (single), 36 g (double)
  • Délka extrakce: 28-30 vteřin

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaFinca Barranquilla, Don Giovanni, Naranjo
OdrůdaArabica Villa Sarchi, Arabica Caturra, Arabica Yellow Catuai
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2015
Chuťmarcipán, hořká čokoláda, nižší acidita
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe