Kostarika Evangelista

limitovaná edice 200 g
Kostarika Evangelista
limitovaná edice 200 g
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Kávy od kostarického producenta Efraína "Macho" Naranja a jeho syna Gelbertha nás nikdy nezklamaly. Tento lot pochází z nové farmy Evangelista, na které se pěstuje pouze odrůda kávovníků bourbon. Jedná se o limitovanou edici 70 kg. V chuti má tato káva zpracovaná white honey metodou šťavnaté tóny peckového ovoce, hroznového vína a medu.

Rodina Efraína Naranja pěstuje kávu již 30 let. Před 8 lety, díky tzv. "micro-mill revoluci" postavil Efraín se svým synem Gelberthem vlastní mini-zpracovatelský závod ve vesnici Santa Rosa de León Cortés (mapa).

S Efraínem a Gelbertem spolupracujeme již čtvrtým rokem a kávy z jejich farmy Macho patří mezi naše nejoblíbenější. Letos jsme při naší březnové návštěvě zakoupili 4 loty, z toho jeden do limitované edice, který máte nyní možnost ochutnat. Efraín a Gelbert patří mezi producenty, kteří neustále něco inovují. Tentokrát se nám pochlubili zastíněnými dvoupatrovými africkými postelemi a uchováváním pergamenu v dvojitém Grainpro obalu. Pomalejší sušení má obrovský vliv na rychlost stárnutí kávy, která je pro pražírnu zcela zásadní. Proto veškeré podobné iniciativy ze strany producentů náležitě kvitujeme a rádi si za takové kávy připlatíme.

Tato limitovaná edice je druhou sklizní z nové farmy Evangelista. Jedná se o červený bourbon zpracovaný white honey metodou. Stejně jako všechny ostatní kávy z beneficia Santa Rosa 1900, tak i tento nanolot vyniká svou sladkostí, ovocitostí a hezky strukturovanou jemnou aciditou. Tyto charakteristiky přikládáme především extrémní nadmořské výšce. V chuti je káva čistá, s jasně definovanými tóny peckového ovoce, hroznového vína a medu. Ideální na všechny přípravy, ale primárně kávu pražíme na přípravu filtrované kávy.

Fotky z našich návštěv rodiny Naranjo najdete v galerii na Flickru.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaEvangelista, Santa Rosa 1900
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníHoney
Sklizeňbřezen 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťpeckové ovoce, hroznové víno, med
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot