Kostarika Finca La Mesa

Kostarika Finca La Mesa
370 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot odrůdy Typica z věhlasné farmy La Mesa a zpracovatelského závodu Monte Copey, které patří rodině Navarro-Porras. V chuti spousty červeného ovoce a sladkých karamelových tónů.

Velikost balení 350 g

La Mesa je trochu ironický název pro farmu, která se nachází v nejvyšším bodě pohoří Santa Maria de Dota v regionu Tarrazu (mapa). Luis Enrique Navarro zde spolu se svými syny vlastní zpracovatelský závod (tzv. micro-mill) Monte Copey, který zpracovává třešně ze všech rodinných farem včetně farmy La Mesa. Rodině Navarro se podařilo v jednom roce to, co jen málo kávovým producentům na světě. V roce 2014 vyhráli 1. místo v prestižní soutěži Cup of Excellence a zároveň jejich kávu použil vítěz World Barista Championshop 2014 Hidenori Izaki.

Kvalita káv z farem rodiny Navarro je přičítána především extrémní nadmořské výšce, kdy např. La Mesa sahá až do výšky 1900 m n.m.

Náš mikrolot pochází z letošní sklizně (březen) z kávovníků odrůdy Caturra a byl zpracován tradiční promytou metodou. Velmi tvrdá zrnka mají po namletí aromatiku vanilky a kořenitého červeného vína. V chuti se nejvýrazněji projevují sladké tóny červeného ovoce (maliny, červený rybíz) a karamelu.

Univerzální káva na všechny metody přípravy.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaLa Mesa, Monte Copey
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2015
Chuťčervené ovoce, karamel
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe