Panama Los Lajones Honey

Panama Los Lajones Honey
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Komplexní a především výrazně sladká káva zpracovaná Honey metodou, která je vhodná na všechny způsoby přípravy. Nenápadné svěží aroma působí jako klid před bouří. Tóny zralých broskví a fíků doplňuje sametové tělo a čokoládová dochuť.

Velikost balení 350 g

Los Lajones je známá experimentální farma Graciana Cruze v oblasti Cañas Verdes na úpatí nejvyššího panamského vulkánu Barú u města Boquete. Káva je zpracována ekologicky šetrnou metodou Honey, při které se zralé kávové třešně suší na afrických postelích spolu s dužinou. U našeho mikrolotu je výsledkem výrazně čistý sladký šálek s jiskrnou aciditou a skoro nekončící dochutí.

Tato káva byla sklizena v březnu 2013.

Farma se rozkládá ve výšce od 1800-2000 m n.m. a řadí se tak k vůbec nejvýše položeným ve Střední Americe. Ve spodní části se ve stínu stromů Ingas nachází kávovníky odrůdy Caturra a žlutý Catuai. V horní části pak pýcha majitele a světový unikát - zahrada mladých kávovníků legendární odrůdy Geisha, které rostou v symbióze s keři bambusu.

Los Lajones je první bio certifikovanou farmou v Panamě. Pro zpracování veškeré kávy se nepoužívá ani kapka vody. Většina sběračů kávy jsou členové minoritního etnika Ngöbe-Buglé. Za selektivní sběr kávy dostávají zaplaceno o cca 25 % víc, než je v Panamě běžné.

Tato káva je velmi vhodná na přípravu jednodruhového espressa. Již několikrát byla úspěšně použita na regionálních soutěží i mistrovství světa baristů.

Více informací na webových stránkách www.loslajonesestate.com

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaLos Lajones - Boquete
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Yellow Catuai
ZpracováníHoney
Sklizeňbřezen 2013
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťtóny broskví a fíků doplňuje sametové tělo a čokoládová dochuť
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe