Panama Los Lajones Natural

Panama Los Lajones Natural
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Komplexní, aromatická a šťavnatá káva zpracovaná suchou metodou z panamské farmy Los Lajones. Farmář a majitel farmy pan Graciano Cruz i tento rok vyprodukoval fantasticky svěží a živou kávu, která má v šálku aroma zeleného jablka a manga, v chuti pak převládají sladké tóny čokolády s pomerančovou kůrou.

Velikost balení 350 g

Los Lajones je známá experimentální farma Graciana Cruze v oblasti Cañas Verdes na úpatí nejvyššího panamského vulkánu Barú u města Boquete. Káva je zpracována ekologicky šetrnou metodou „Natural“, při které se zralé kávové třešně vcelku suší na afrických postelích.

Výsledek této metody zpracování je závislý na rovnoměrném a důkladném sušení všech třešní. Aby nedošlo k nechtěnému kvašení, musí se třešně neustále ručně převracet. Podívejte se na krátké video pořízené na sousední farmě Emporium.

Farma Los Lajones se rozkládá ve výšce od 1800-2000 m n.m. a řadí se tak k vůbec nejvýše položeným ve Střední Americe. Ve spodní části se ve stínu stromů Ingas nachází kávovníky odrůdy Caturra a žlutý Catuai. V horní části pak pýcha majitele a světový unikát - zahrada mladých kávovníků legendární odrůdy Geisha, které rostou v symbióze s keři bambusu.

Los Lajones je první bio certifikovanou farmou v Panamě. Pro zpracování veškeré kávy se nepoužívá ani kapka vody. Většina sběračů kávy jsou členové minoritního etnika Ngöbe-Buglé. Za selektivní sběr kávy dostávají zaplaceno o cca 25 % víc, než je v Panamě běžné.

Náš mikrolot je výběr třešní z odrůdy Caturra z konce ledna 2013. Jedná se o velmi komplexní, aromaticky bohatou kávu, která překvapí tóny čokolády s pomerančovou kůrou. Los Lajones Natural se hodí na všechny způsoby přípravy kávy.

Více informací na webových stránkách www.loslajonesestate.com

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaLos Lajones - Boquete
OdrůdaArabica Caturra
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňkonec ledna 2013
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťaroma zeleného jablka a manga, tóny čokolády s pomerančovou kůrou
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe