Mexiko Paula Reyes

limitovaná edice 200 g
Mexiko Paula Reyes
limitovaná edice 200 g
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Aukční mikrolot (45 kg) ze soutěže Aromas, které jsme se jako porotci zúčastnili letos v květnu v Mexiku. Paula Reyes vlastní farmu Agua Purificada, která se nachází nedaleko města San Lucas Zoquiapam v regionu Oaxaca. Jedná se o promytým způsobem zpracovanou odrůdu typica s tóny ananasu, kakaových nibsů a karamelu. V soutěži se tento lot umístil na 5. místě.

Letošní soutěž Aromas pro nás byla prvním seznámením s výběrovou kávou z Mexika. Během tří dnů degustací jsme ochutnali 60 různých mikrolotů od producentů z regionů Veracruz a Oaxaca. Ve finální aukci se nám podařilo vydražit 3 loty, které vám postupně představíme. Jako první, a nejlépe hodnocený, je lot promyté odrůdy typica od paní Pauly Reyes z farmy Agua Purificada, kterou vlastní se svým manželem Alfonsem Garcíou ve městečku San Lucas Zoquiapam.

Jedná se o malou farmu o rozloze 1 ha, na které producenti pěstují odrůdy typica a mundo novo. Sklizeň probíhá stejně jako v ostatních pěstitelských zemích Střední Ameriky od února do dubna.

Paula veškeré své kávy zpracovává promytým způsobem za pomoci jednoduché loupačky a betonových fermentačních nádrží. Třešně se fermentují po dobu 24-48 hodin a suší na vyvýšených postelích a betonovém nádvoří. Na slepé soutěžní degustaci tento lot obdržel 86,13 bodů a celkové 5. místo. Káva má sladké tóny ananasu, kakaových nibsů a koření. Doporučujeme především na přípravu filtrované kávy.

Podrobné informace
ZeměMexiko
FarmaAgua Purificada
OdrůdaArabica Typica
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, Espresso, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťananas, kakaové nibsy, koření
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot