Mexiko Victoria Vazquez

limitovaná edice 200 g
Mexiko Victoria Vazquez
limitovaná edice 200 g
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Skladem

Aukční mikrolot ze soutěže Aromas, které jsme se jako porotci zúčastnili letos v květnu v Mexiku. Paní Victoria Vazquez vlastní farmu Las Nubes, která se nachází nedaleko městečka Candelaria Loxicha ve státě Oaxaca. Jedná se o promytým způsobem zpracovanou odrůdu pluma s tóny makadamových ořechů, manga a koření. V soutěži se tento lot umístil na 13. místě.

Letošní soutěž Aromas pro nás byla prvním seznámením s výběrovou kávou z Mexika. Během tří dnů degustací jsme ochutnali 60 různých mikrolotů od producentů z regionů Veracruz a Oaxaca. Ve finální aukci se nám podařilo vydražit 3 loty, které jsme použili do limitované edice a listopadového předplatného. Káva, kterou máte nyní možnost ochutnat, pochází z farmy Las Nubes, kterou vlastní paní Victoria Vazquez.

Krom chuti nás na této kávě zaujala i pro oblast Oaxaca tradiční odrůda pluma. Jedná se o spontánní mutaci odrůdy typica, kterou do oblasti přivezli farmáři někdy v polovině 19. století. Sklizeň probíhá stejně jako v ostatních pěstitelských zemích Střední Ameriky od února do dubna.

Paní Vazquez veškeré své kávy zpracovává promytým způsobem za pomoci jednoduché loupačky a betonových fermentačních nádrží. Třešně se fermentují po dobu 24-48 hodin a suší na vyvýšených postelích a betonovém nádvoří. Na slepé soutěžní degustaci tento lot obdržel 85,35 bodů a celkové 13. místo. Káva má sladké tóny makadamových ořechů, manga a koření.

Podrobné informace
ZeměMexiko
FarmaLas Nubes
ZpracováníPromytá
Sklizeň2019
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťmakadamské ořechy, mango, koření
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot