Nicaragua Los Polvorines

Nicaragua Los Polvorines
330 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Dubnová sklizeň odrůdy Caturra a Catuai, vypěstovaná a zpracovaná v rámci projektu Los Polvorines, který sdružuje 10 farmářů nedaleko města San Fernando v Nikaragui. Svěží a velmi pitelná káva s hutnými tóny švestkové marmelády, fíků a vanilky.

Velikost balení 350 g

Los Polvorines je první kávou, která nám letos dorazila ze Střední Ameriky. Složitá logistika tentokrát fungovala na jedničku a čerstvost je v chuti opravdu znát!

Projekt 10 farmářů v režii pana Celso Orlando Orteze nemá úplně idylický podtext. Název "Los Polvorines" odkazuje na muniční sklady, které jsou ukryty v džungli po nedávno proběhlé občanské válce mezi Sandinisty Daniela Ortegy a Hnutím nikaragujského odporu, známé spíše pod označením Contras. Samotné farmy se navíc nachází na "Cerro de la Explosión", což můžeme přeložit jako "Hora výbuchu" (mapa). V průběhu konfliktu, který nabral největší intenzitu právě v horách regionu Nueva Segovia, většina producentů kávy opustila své domovy a vrátila se zpět až na začátku 90. let.

Los Polvorines nás nadchla od samého začátku. Perfektní zpracování třešní promytou metodou a následné sušení na afrických postelích s částečným zastíněním vnáší do šálku čisté a dobře definované chutě švestek, fíků a vanilky. Acidita je jiskrná, ale rozhodně ne dominantní. Káva nás baví jak na filtru, tak i espressu, kde se naplno projeví její hutné, krémové tělo.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaLos Polvorines, Cerro de la Explosion
OdrůdaArabica Red Catuai, Arabica Caturra, Arabica Yellow Catuai
ZpracováníPromytá
Sklizeňduben 2014
Chuťšvestková marmeláda, fíky, vanilka
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe