Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Nicaragua Luis Balladares Honey Yellow Catuai

Nicaragua Luis Balladares Honey Yellow Catuai
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Tradiční odrůda Yellow Catuai zpracovaná netradiční honey metodou z farmy Luise Balladarese - "Un Regalo De Dios". Čistá a delikátní káva vhodná díky svým sladkým tónům (med, kakao, skořice, vanilka) a šťavnaté aciditě (červené jablko) jak na jednodruhové espresso, tak i filtrovanou kávu. Jedná se o mikrolot ze sklizně minulého roku 2012.

Obsah balení 350 g

Luis Balladares je úspěšný producent z regionu Nueva Segovia na severu Nicaragui. Jeho farma „Un Regalo De Dios“ („Dárek od boha“) je příkladem moderního pojetí pěstování výběrové kávy: perfektní selektivní sběr, členění sklizně do mikrolotů dle zpracování, data sklizně i odrůdy, používání různých metod zpracování třešní (honey, natural, promytá) a v neposlední řadě balení kávy do vakuovaných boxů, které jsou pro export a čerstvost tím nejlepším řešením. Není náhodou, že Luis vyhrál několik soutěží včetně SCAA Coffee of the Year 2010 a Cup of Excellence 2010.

Farma se nachází v nadmořské výšce 1700 m n.m. oblasti Mozonte. Luis farmu rozdělil na 13 sektorů, na kterých pěstuje klasické odrůdy jako Bourbon, Catuaí, Pacamara, ale např. i méně známý hybrid Caturry a Maragogype Maracaturra. Klima na farmě je poměrně vlhké a chladné, což napomáhá bohatosti flóry a fauny. Najdete zde vše od opic po tukány.

V šálku se tato káva vyznačuje sladkými tóny medu, kakaa a skořice. Svěží acidita červeného jablka dodává kávě šmrnc.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaUn Regalo De Dios
OdrůdaArabica Yellow Catuai
ZpracováníHoney
Sklizeň2012
Chuťmed, kakao, skořice, červené jablko
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe