Nicaragua Luis Balladares Honey Yellow Catuai

Nicaragua Luis Balladares Honey Yellow Catuai
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Tradiční odrůda Yellow Catuai zpracovaná netradiční honey metodou z farmy Luise Balladarese - "Un Regalo De Dios". Čistá a delikátní káva vhodná díky svým sladkým tónům (med, kakao, skořice, vanilka) a šťavnaté aciditě (červené jablko) jak na jednodruhové espresso, tak i filtrovanou kávu. Jedná se o mikrolot ze sklizně minulého roku 2012.

Obsah balení 350 g

Luis Balladares je úspěšný producent z regionu Nueva Segovia na severu Nicaragui. Jeho farma „Un Regalo De Dios“ („Dárek od boha“) je příkladem moderního pojetí pěstování výběrové kávy: perfektní selektivní sběr, členění sklizně do mikrolotů dle zpracování, data sklizně i odrůdy, používání různých metod zpracování třešní (honey, natural, promytá) a v neposlední řadě balení kávy do vakuovaných boxů, které jsou pro export a čerstvost tím nejlepším řešením. Není náhodou, že Luis vyhrál několik soutěží včetně SCAA Coffee of the Year 2010 a Cup of Excellence 2010.

Farma se nachází v nadmořské výšce 1700 m n.m. oblasti Mozonte. Luis farmu rozdělil na 13 sektorů, na kterých pěstuje klasické odrůdy jako Bourbon, Catuaí, Pacamara, ale např. i méně známý hybrid Caturry a Maragogype Maracaturra. Klima na farmě je poměrně vlhké a chladné, což napomáhá bohatosti flóry a fauny. Najdete zde vše od opic po tukány.

V šálku se tato káva vyznačuje sladkými tóny medu, kakaa a skořice. Svěží acidita červeného jablka dodává kávě šmrnc.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaUn Regalo De Dios
OdrůdaArabica Yellow Catuai
ZpracováníHoney
Sklizeň2012
Chuťmed, kakao, skořice, červené jablko
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe