Nicaragua Luis Balladares Natural Bourbon

Nicaragua Luis Balladares Natural Bourbon
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Tradiční odrůda Bourbon zpracovaná suchou metodou z farmy Luise Balladarese - "Un Regalo De Dios" je ideálním předpokladem pro chuťově zajímavé jednodruhové espresso. Můžete se těšit na chutě třešní a švestek. To vše v krásně plném, hutném těle. Jedná se o mikrolot ze sklizně minulého roku 2012.

Obsah balení 350 g

Luis Balladares je úspěšný producent z regionu Nueva Segovia na severu Nicaragui. Jeho farma „Un Regalo De Dios“ („Dárek od boha“) je příkladem moderního pojetí pěstování výběrové kávy: perfektní selektivní sběr, členění sklizně do mikrolotů dle zpracování, data sklizně i odrůdy, používání různých metod zpracování třešní (honey, natural, promytá) a v neposlední řadě balení kávy do vakuovaných boxů, které jsou pro export a čerstvost tím nejlepším řešením. Není náhodou, že Luis vyhrál několik soutěží včetně SCAA Coffee of the Year 2010 a Cup of Excellence 2010.

Farma se nachází v nadmořské výšce 1700 m n.m. oblasti Mozonte. Luis farmu rozdělil na 13 sektorů, na kterých pěstuje klasické odrůdy jako Bourbon, Catuaí, Pacamara, ale např. i méně známý hybrid Caturry a Maragogype Maracaturra. Klima na farmě je poměrně vlhké a chladné, což napomáhá bohatosti flóry a fauny. Najdete zde vše od opic po tukány.

V šálku se tato káva vyznačuje sladkými tóny třešní a švestek, společně s krásně hutným a plným tělem.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaUn Regalo De Dios
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2012
Chuťtřešně, švestky, hutné tělo
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe