Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Nicaragua Luis Balladares Natural Catimor

Nicaragua Luis Balladares Natural Catimor
310 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Další skvost z farmy "Un Regalo de Dios" pana Luise Balladarese. Odrůda Catimor, zpracovaná suchou metodou, má geneticky velmi blízko k Robustě. V chuti vynikají kořenité tóny s náznakem kůry pomeranče v čokoládě a marmelády.

Velikost balení 350 g

Luis Balladares je v Nikaragui kávová superstar. V regionu Mozonte, Nueva Segovia na severu Nikaragui (mapa) vlastní několik farem, zpracovatelský závod a vlastní laboratoř. My jsme získali unikátní možnost, stejně jako loni, nakoupit zajímavý průřez jeho sklizní (celkem 6 mikrolotů různých odrůd a zpracování).

Zajímavostí jeho farmy "Un Regalo De Dios", která se nachází v nadmořské výšce 1700 m n. m., je hybridní odrůda Catimor. Tento kávovník byl vypěstován v portugalských laboratořích křížením odrůd Hibrido de Timor (HdT) a Caturra. Výsledkem je odrůda rezistentní vůči častému problému všech pěstitelských zemí - kávovníkové rzi.

Náš mikrolot má v šálku kořenitou chuť s příjemnými tóny čokolády a tropického ovoce. Hutností a lehkou zemitostí v sobě nezapře geny Robusty.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaUn Regalo De Dios
OdrůdaArabica Catimor
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2012
Chuťkořenité aroma, kůra pomeranče v čokoládě, marmeláda
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe