Nicaragua Luis Balladares Natural Catimor

Nicaragua Luis Balladares Natural Catimor
310 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Další skvost z farmy "Un Regalo de Dios" pana Luise Balladarese. Odrůda Catimor, zpracovaná suchou metodou, má geneticky velmi blízko k Robustě. V chuti vynikají kořenité tóny s náznakem kůry pomeranče v čokoládě a marmelády.

Velikost balení 350 g

Luis Balladares je v Nikaragui kávová superstar. V regionu Mozonte, Nueva Segovia na severu Nikaragui (mapa) vlastní několik farem, zpracovatelský závod a vlastní laboratoř. My jsme získali unikátní možnost, stejně jako loni, nakoupit zajímavý průřez jeho sklizní (celkem 6 mikrolotů různých odrůd a zpracování).

Zajímavostí jeho farmy "Un Regalo De Dios", která se nachází v nadmořské výšce 1700 m n. m., je hybridní odrůda Catimor. Tento kávovník byl vypěstován v portugalských laboratořích křížením odrůd Hibrido de Timor (HdT) a Caturra. Výsledkem je odrůda rezistentní vůči častému problému všech pěstitelských zemí - kávovníkové rzi.

Náš mikrolot má v šálku kořenitou chuť s příjemnými tóny čokolády a tropického ovoce. Hutností a lehkou zemitostí v sobě nezapře geny Robusty.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaUn Regalo De Dios
OdrůdaArabica Catimor
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeň2012
Chuťkořenité aroma, kůra pomeranče v čokoládě, marmeláda
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe