Nikaragua La Divina Providencia

červené ovoce, karamel, kakao
Nikaragua La Divina Providencia
červené ovoce, karamel, kakao
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Mikrolot odrůdy caturra zpracovaný promytou metodou na farmě pana Misaela Saucedy La Divina Providencia. Káva má intenzivní karamelovou sladkost, tóny červeného ovoce a kakaa.

Pana Misaela Saucedu jsme měli možnost poprvé osobně navštívit letos v únoru. Jeho farma se nachází nedaleko městečka Ocotal v regionu Nueva Segovia přímo hranicích Nikaragui s Hondurasem (mapa). Před návštěvou jsme měli možnost ochutnat desítky vzorků od různých farmářů z hor kolem vesnice Dipilto, ale dva promyté mikroloty z farmy La Divina Providencia byly naším jednoznačným vítězem. Už po pár minutách rozhovoru s majitelem farmy nám bylo jasné, že pan Sauseda není žádným začátečníkem. Zdi jeho domu zdobilo nepřeberné množství diplomů z různých kávových soutěží, včetně velmi prestižního Cup of Excellence, ve kterém se 11 krát v řadě dostal do finále a v roce 2005 dokonce vyhrál. Domluvili jsme se na zakoupení jednoho lotu promyté odrůdy caturra a také jsme vyjádřili chuť vydražit soutěžní lot odrůdy maragogype v prestižním Cup of Excellence, což se nám v červnu podařilo.

Po naší únorové návštěvě Nikaragui jsme se nestačili divit, jak rychle se z jedné z nejbezpečnějších zemí Střední Ameriky stane místo totálního chaosu a všudypřítomného násilí. Protesty kolem vlády prezidenta Daniela Ortegy a následné represe de facto zastavily jakýkoliv obchod v zemi, samozřejmě včetně toho kávového. Silnice z kávových regionů do tichomořských přístavů byly beznadějně zablokované po dobu několika měsíců. Naše standardní kávy z Nikaragui, společně s tímto mikrolotem, měly několikaměsíční zpoždění. Máme velkou radost, že nakonec veškeré kávy dorazily ve skvělé kondici a politická situace v zemi se mírně stabilizuje.

Káva odrůdy caturra byla zpracovaná promytou metodou v únoru loňského roku. V chuti se vyznačuje sladkými tóny červeného ovoce, karamelu a kakaa.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaLa Divina Providencia
OdrůdaArabica Maragogype
ZpracováníPromytá
Sklizeňleden 2018
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčervené ovoce, karamel, kakao
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot