Nikaragua Samaria Espresso

Nikaragua Samaria Espresso
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Suchou metodou zpracovaná káva odrůdy Caturra a Catuaí z farmy Samaría, kterou vlastní rodina Peralta. Ideální volba pro všechny, kteří mají rádi hutné, výrazně ovocné a lehce divoké jednodruhové espresso.

Velikost balení 350 g

Farma Samaria se nachází nedaleko hranic s Hondurasem, v pohoří regionu Nueva Segovia (mapa). Farmu, společně se zpracovatelským závodem, vlastní od 70. let rodina Peralta. Octavio a Julio Peralta začali na svých farmách pěstovat a zpracovávat kávu až v 90. letech, z důvodu dlouhotrvající Sandinistické revoluce. Pohoří bylo silně podminováno, což znemožňovalo jakýkoliv růst zemědělství a rozvoj regionu. Rodina Peralta patří mezi progresivní producenty, kteří produkují jak komoditní kávy typu Nikaragua SHG, tak i mikroloty špičkové kvality. To potvrzují i úspěchy v soutěži Cup of Excellence.

Výběr z letošní sklizně, který jsme od rodiny Peralta zakoupili, je určený na přípravu jednodruhového espressa, čemuž jsme podřídili i pražící profil. Jedná se o mix odrůd Caturra a Catuaí, které byly zpracovány suchou metodou. V chuti i aromatice je to klasický, precizně zpracovaný "natural" ze Střední Ameriky. Kandované ovoce připomínající bonbóny Tutti Frutti, cukrová třtina a karamel. To jsou hlavní deskriptory, které nám při ochutnávaní této kávy přišly na mysl.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaSamaria
OdrůdaArabica Caturra, Arabica Yellow Catuai
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňduben 2015
PřípravaEspresso
ChuťTutti Frutti, cukrová třtina, karamel
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe