Panama Los Lajones Bamboo Geisha Natural

limitovaná edice 200 g
Panama Los Lajones Bamboo Geisha Natural
limitovaná edice 200 g
600 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Suchým způsobem zpracovaná odrůda geisha, kterou Graciano Cruz pěstuje v zákrytu bambusu v nejvýše položené části své farmy Los Lajones. Výrazně aromatická a elegantní káva s tóny čajové růže, vanilky a tropického ovoce. Limitovaná edice 21 kg.

Pokud hledáte opravdu neobyčejnou kávu s osobitým chuťovým charakterem, která se vymyká všem ostatním klasickým odrůdám, ochutnejte panamskou geishu. Tato odrůda má nejen fantastickou chuť, ale i zajímavý příběh.

Do Panamy se dostala přes Tanzánii a Kostariku, kde byla v 50. letech 20. st. šlechtěna pro svou vysokou odolnost vůči rzi kávovníkových listů. Její pravý původ zůstává neověřen, ale traduje se, že získala jméno po vesnici Gesha v Etiopii. Až teprve v roce 2004 majitel farmy Hacienda La Esmeralda Daniel Peterson s překvapením zjistil, že podivně vysoké keře s podlouhlými třešněmi vykazují na degustačním stole neobyčejné výsledky. Rodina Petersonů se rozhodla zpracovat třešně kávovníků geisha odděleně od ostatních odrůd a uspořádala vůbec první internetovou aukci kávy. Během následujících několika let dokázala geisha změnit celý svět kávy ...

O této odrůdě vznikla celá řada článků a také jedna velmi zajímavá kniha - God in a Cup od Michaely Weissman.

Jako většina káv této odrůdy se i naše Bamboo geisha z Los Lajones vyznačuje výraznou aromatikou a jemnou čajovou chutí. Suché zpracování v kávě vyzdvihuje sladké tóny tropického ovoce.

Upozornění: tato káva je vhodná především na přípravu filtrované kávy

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaLos Lajones
OdrůdaArabica Gesha / Geisha
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňbřezen 2019
CertifikaceKáva z rukou farmáře
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťvanilka, čajová růže, exotické ovoce
Balení200 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
Producentdoubleshot