Panama Los Lajones Geisha

Panama Los Lajones Geisha
650 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 200 g
/
Není skladem

Výrazně aromatická káva plná jasmínu, čajové růže a citrusů. V chuti tóny zeleného čaje a exotického ovoce. Živá, šťavnatá a sladká. To nejlepší, co může současný svět výběrové kávy nabídnout.

Datum posledního pražení: 10. října 2011

Velikost balení: 200 g

Pokud hledáte opravdu neobyčejnou kávu s osobitých chuťovým charakterem, která se vymyká všem ostatním klasickým odrůdám, ochutnejte panamskou Geishu. Tato odrůda má nejen fantastickou chuť, ale i zajímavý příběh.

Do Panamy se dostala přes Tanzánii a Kostariku, kde byla v 50. letech 20. stol šlechtěna pro svou vysokou odolnost vůči rzi kávovníkových listů. Její pravý původ zůstává neověřen, ale traduje se, že získala jméno po vesnici Gesha v Etiopii. Až teprve v roce 2004 majitel farmy Hacienda La Esmeralda Daniel Peterson s překvapením zjistil, že podivně vysoké keře s podlouhlými třešněmi vykazují na degustačním stole neobyčejné výsledky. Rodina Petersonů se rozhodla zpracovat třešně kávovníků Geisha odděleně od ostatních odrůd a uspořádala vůbec první internetovou aukci kávy. Během následujících několika let dokázala Geisha změnit celý svět kávy ...

O této odrůdě vznikla celá řada článků a také jedna velmi zajímavá kniha - God in a Cup od Michaely Weissman.

Geisha, kterou máte možnost ochutnat, je z vůbec první sklizně této odrůdy na farmě Los Lajones. V šálku má typické aroma pro tuto odrůdu: luční kvítí, jasmín, čajovou růži, citrusy. V chuti pak překvapivě nabízí šťavnaté a sladké tóny exotického ovoce, citrusů a zeleného čaje.

Upozornění: tato káva se nehodí na přípravu espressa.

Datum posledního pražení: 10. října 2011

Podrobné informace
ZeměPanama
FarmaLos Lajones
OdrůdaArabica Gesha / Geisha
ZpracováníPromytá
Sklizeň2. února 2011
CertifikaceKáva z rukou farmáře
Chuťjasmín, čajová růže, citrusy v aroma, výrazně sladká a šťavnatá chuť
Balení200 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe