Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

Pokročilý baristický kurz

kurz pro pokročilé baristy, lze zakončit SCA Barista Intermediate certifikací
Pokročilý baristický kurz
kurz pro pokročilé baristy, lze zakončit SCA Barista Intermediate certifikací
5 900 Kč
Cena vč. DPH

Jednodenní kávový kurz pro pokročilé baristy a kávové profesionály s možností zakončení mezinárodně uznávanou atestací SCA Barista Intermediate.

Pokročilý baristický kurz má za cíl rozvinout teoretické a praktické znalosti baristů, manažerů kaváren, kávových řetězců a forem obchodujících s kávou.

V teoretické části se účastník hlouběji seznámí s faktory ovlivňující kvalitu kávy, s jejím pěstováním, zpracováním, skladováním a pražením. V praktické části pak naváže na teorii nejprve pomocí základní degustační techniky - cuppingu. Následovat bude seznámení s profesionálním vybavením kavárny, popis terminologie, nastavení, běžné servisní úkony a každodenní údržba. Hlavní naplní kurzu je samotná příprava kávy. Během ní se účastník naučí, jak ovlivňuje chuť nápoje poměr a výtěžnost extrakce a analyzovat výsledky za pomoci Extract Mojo. Věnovat se budeme také latte artu, závěrem si také ukážeme, jak zefektivnit práci za kávovarem. Délka kurzu je přibližně 8-9 hodin včetně pauzy na oběd.

Ve školicím centru jsou k dispozici 4 profesionální kávovary a 8 mlýnků, na kterých probíhá nácvik přípravy espressa a nápojů na jeho bázi. Ve všech případech se řídíme standardy, které uznává SCA a WBC.

Pokročilý baristický kurz lze zakončit mezinárodně uznávanou zkouškou SCA Barista Intermediate.

Technologické vybaveni školicího střediska:
  • 4 x profesionální dvoupákový espresso kávovar
  • 8 x profesionální espresso mlýnek
  • VST Extract Mojo
V rámci kurzu obdržíte:

Kurz je limitován počtem 8 účastníků. Minimální počet účastníků jsou 4 osoby.

SCA Diploma System

Certifikace SCA Barista Intermediate je určena pro profesionály s velmi rozsáhlými teoretickými a praktickými znalostmi o kávě (min. 6 měsíců praxe). Uchazeč by měl detailně znát veškeré faktory, které ovlivňují kvalitu kávy a disponovat schopnostmi připravit kávové nápoje v soutěžní kvalitě.

Více se o systému vzdělávání SCA dozvíte zde.

Veškeré případné dotazy rádi zodpovíme na tel. čísle +420 314 004 550 nebo emailu.

Platba za kurz není možná na místě ani dobírkou. Použijte prosím platbu kreditní kartou, PayPalem nebo bankovním převodem.

Podrobné informace
LokalitaŠkolicí centrum doubleshot - Křižíkova 105, Praha 8 - Karlín (mapa)
Délka kurzu9:00 - 17:00 (včetně 30 min pauzy na oběd)
Co je v ceněoběd, kniha Příručka profesionálního baristy od Scotta Rao v češtině
Počet účastníků4-8
Potřebné znalostiKurz je určen pro všechny pokročilé baristy s min. půlroční praxí v kavárně
Storno podmínkyPokud písemně (emailem) stornujete školení týden a více před termínem (nejpozději 8. den před školením), můžete si vybrat jiný termín nebo vám vrátíme peníze zpět. Při stornování školení v posledním týdnu před školením (1. - 7. den před školením), případně pokud se školení vůbec nezúčastníte, bude uplatněno 100% storno bez náhrady.
StáhnoutStáhněte si detailní brožurku SCA Coffee Education