El Salvador Rosendo Recinos Pacamara

El Salvador Rosendo Recinos Pacamara
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Komplexní a velmi pitelná káva s tóny perníku, čokolády a náznakem pomerančové acidity od malého producenta z El Salvadoru pana Rosenda Recinose. Stejně jako jeho bratranci Abel a Ismael, na jejichž farmách jsme měli možnost pracovat, tak i Rosendo pěstuje především odrůdu Pacamara. Třešně této vysoce ceněné odrůdy zpracovává klasickou promytou metodou.

Velikost balení 350 g

Po předchozích dobrých zkušenostech s kávou od Abela a Ismaela jsme tento rok zakoupili velmi malý lot i od jejich bratrance Rosenda Recinose. Jeho farma Las Quebradas se nachází v regionu El Tunel, Chalatenango, nedaleko malebné vesničky La Palma, která leží na hranici s Hondurasem (mapa). Od farem svých bratranců (La Hondurita a La Bendición) je vzdálená necelý jeden kilometr. Všichni tři producenti pěstují v současné době velmi žádanou odrůdu Pacamara, kterou zpracovávají buď promytou, honey nebo suchou metodou. Sušení třešní probíhá na afrických postelích, které jsme zde v roce 2010 pomáhali budovat.

Náš nanolot pochází z březnové sklizně a byl zpracován promytou metodou. Rosendo nechává třešně fermentovat v betonové nádrži po dobu 11-14 hodin dle počasí. Sušení trvá 12-15 dní. Zrna v pergamenu jsou vyloupána a zabalena do speciálních GrainPro pytlů v jednom z nedalekých zpracovatelských závodů.

pozn. Jelikož jsme při našem pobytu v El Salvadoru neměli možnost farmu Rosenda osobně navštívit, nenese tato káva označení Káva z rukou farmáře.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaRosendo Recinos - Finca Las Quebradas
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2015
Chuťperník, čokoláda, pomeranč
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe