Pokud si přejete obdržet zásilku do Vánoc, objednávejte do 17. 12. Později již nemůžeme garantovat včasné doručení.

El Salvador Rosendo Recinos Pacamara

El Salvador Rosendo Recinos Pacamara
350 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

Komplexní a velmi pitelná káva s tóny perníku, čokolády a náznakem pomerančové acidity od malého producenta z El Salvadoru pana Rosenda Recinose. Stejně jako jeho bratranci Abel a Ismael, na jejichž farmách jsme měli možnost pracovat, tak i Rosendo pěstuje především odrůdu Pacamara. Třešně této vysoce ceněné odrůdy zpracovává klasickou promytou metodou.

Velikost balení 350 g

Po předchozích dobrých zkušenostech s kávou od Abela a Ismaela jsme tento rok zakoupili velmi malý lot i od jejich bratrance Rosenda Recinose. Jeho farma Las Quebradas se nachází v regionu El Tunel, Chalatenango, nedaleko malebné vesničky La Palma, která leží na hranici s Hondurasem (mapa). Od farem svých bratranců (La Hondurita a La Bendición) je vzdálená necelý jeden kilometr. Všichni tři producenti pěstují v současné době velmi žádanou odrůdu Pacamara, kterou zpracovávají buď promytou, honey nebo suchou metodou. Sušení třešní probíhá na afrických postelích, které jsme zde v roce 2010 pomáhali budovat.

Náš nanolot pochází z březnové sklizně a byl zpracován promytou metodou. Rosendo nechává třešně fermentovat v betonové nádrži po dobu 11-14 hodin dle počasí. Sušení trvá 12-15 dní. Zrna v pergamenu jsou vyloupána a zabalena do speciálních GrainPro pytlů v jednom z nedalekých zpracovatelských závodů.

pozn. Jelikož jsme při našem pobytu v El Salvadoru neměli možnost farmu Rosenda osobně navštívit, nenese tato káva označení Káva z rukou farmáře.

Podrobné informace
ZeměEl Salvador
FarmaRosendo Recinos - Finca Las Quebradas
OdrůdaArabica Pacamara
ZpracováníPromytá
Sklizeňbřezen 2015
Chuťperník, čokoláda, pomeranč
Balení350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe