Rwanda Huye Mountain

Rwanda Huye Mountain
340 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 350 g
/
Není skladem

První rwandská káva v naší jednodruhové nabídce pochází z regionu Huye na jihu tohoto afrického státu. Pro Rwandu tradiční odrůda Bourbon je zpracovaná promytou metodou. V šálku se vyznačuje především lehkými a svěžími ovocnými tóny (višně, citrusy), které v dochuti přechází do hnědého cukru a karamelu.

Obsah balení 350 g

Kávu do Rwandy přivezli Belgičané ve 30. letech 19. stol. I když se zde kávovníky pěstovaly po několik generací, kvalitní výběrová káva je otázkou posledních 7 let. V roce 2008 pořádala Rwanda jako vůbec první africký stát soutěž Cup of Excellence.

V současné době se ve Rwandě nachází více než 300 zpracovatelských závodů, které zásobuje třešněmi přes 400 tisíc malých farmářů. Naše káva pochází z regionu Huye (Butare) na jižní hranici s Burundi. Káva se pěstuje v poměrně vysoké nadmořské výšce mezi 1700-1900 m n. m. Sklizeň trvá od května do srpna, ale bohužel díky velmi složité logistice (káva se musí dopravit do 1500 km vzdáleného přístavu v Mombase) se kávy dostávají do Evropy až v prosinci – lednu.

Proces zpracování kávy je obdobný jako ve zbytku východní Afriky. Třešně mechanicky zbavené slupky a částečně i dužiny se nechají za sucha fermentovat po dobu 12-16 hodin. Následuje fermentace ve vodních nádržích (cca 18 hodin). Sušení na afrických postelích je závislé na počasí, ale obvykle trvá max. 15 dní.

Lot, který vám můžeme s radostí nabídnout, jsme vybrali především kvůli komplexní a delikátní chuti, ovocné aciditě a svěží šťavnatosti. Oproti ostatním kávám ze Rwandy je Huye Mountain chuťově intenzivní, ale zároveň velice jemný šálek kávy.

Pozn. Tato káva není vhodná do superautomatických espresso kávovarů.

Podrobné informace
ZeměRwanda
FarmaHuye Mountain - David Rubanzangabo
OdrůdaArabica Bourbon
ZpracováníPromytá
Sklizeňsrpen 2012
Chuťvišně, citrusy, hnědý cukr, karamel
Balení350 g
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe