My jsme doubleshot

Pražírna kávy, tři kavárny, tréninkové centrum, cukrárna, ale především tým lidí, kteří milují výběrovou kávu. Od roku 2009 žijeme kávou. Vybíráme ji osobně u farmářů po celém světě, pražíme nedaleko Prahy a nabízíme všem, kdo ve svém šálku rádi cítí čerstvost, pestrost a barevnost chutí.

My jsme doubleshot

2009

V době, kdy chuť výběrové kávy kavárníci považovali spíše za exotický úkaz se polovina našeho týmu odjela učit pražit kávu do jedné z nejlepších kanadských pražíren 49th Parallel Coffee Roasters. Druhá polovina se rozhodla sbírat cenné zkušenosti prací na kávových farmách Střední Ameriky.

2010

Po více než roce plánování, sbírání informací, kontaktů a zkušeností od nejlepších pěstitelů a pražičů, cestou domů nad Atlantikem vzniknul v létě 2010 doubleshot.

Cupping v pražírně

Naše káva

Logo doubleshotu najdete na kávách, které nám samotným chutnají.
Na kávových farmách v Latinské Americe a Africe si vybíráme takové kávy, které mají zajímavý chuťový profil, určitým způsobem v sobě odráží terroir, odrůdu, zpracování a filosofii farmáře. A zkrátka nás baví je pít.

„Káva má především chutnat a až když chutná, přijde na řadu její příběh.“

Skrze naši kávu vyprávíme příběh o farmářích, kteří kávu pěstují s ohledem na životní prostředí, o farmářích, kteří za svoji práci dostávají zaplaceno výrazně víc, než kdyby prodávali komoditní kávu a také o půdě a počasí, které chuť kávy každou sklizeň ovlivňují.

Pražení

Kávu pražíme na naší víc jak 60 let staré pražičce Probat UG 22 tak, aby co nejvíce vynikly její přirozené chutě, tedy tak, že v ní můžete cítit třeba zralé ovoce nebo jasmín, neucítíte tu naopak svíravou hořkost, spáleninu nebo zatuchlost.

„Pražení je kombinace citu, zkušeností a moderních technologií s cílem vytvořit ideální profil pro danou kávu a ten následně konzistentně replikovat.“

Naším cílem je z kávy dostat její maximum. Chceme, aby se všechny látky, které nesou aroma a chuť dokonale rozpustily do vody a vytvořili sladký, ovocný, voňavý a delikátní nápoj, který budete chtít pít každý den.

Ať vám chutná