Vánoční kávový set - dvě odrůdy

Vánoční kávový set - dvě odrůdy
650 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 2 x 350 g
/
Není skladem

Každý rok se snažíme k Vánocům nabídnout něco výjimečného. Tentokrát jsme vybrali dvě různé odrůdy (Maracaturra a Bourbon) zpracované suchou metodou od pana Jorge Lagose z Nikaragui. Máte tak možnost porovnat vliv odrůdy kávovníku na výslednou chuť. A vězte, že obě dvě kávy jsou opravdu chuťově odlišné!

Velikost balení 2 x 350 g

Letošní dárkový vánoční set obsahuje dvě kávy zpracované suchou metodou od pana Jorge Lagose, který vlastní farmu Santa Teresa v severním regionu Nikaragui Nueva Segovia - Dipilto (mapa). Jorge je vystudovaný agronom a na jeho produkci je to poznat. Na 7 lotech ve výšce 1500 m n.m. pěstuje různé odrůdy kávovníku, především pak hybridní a velmi žádanou Maracaturru (Caturra s Maragogype), tradiční Bourbon, po Střední Americe velmi rozšířený Catuai a další. Zpracování kávy probíhá v sousedním zpracovatelském závodu Las Segovias.

Odrůda Maracaturra se vyznačuje především obrovskými zrnky a specifickou chutí tropického ovoce a koření. V aromatice převládají květiny a exotické ovoce (mango, papája).

Bourbon patří mezi tradiční odrůdy Arabiky, které se pěstují po celém světě. Náš Bourbon má v aromatice tóny zralého ovoce, které v chuti přechází do rumových pralinek nebo Mon Cheri. Sladkost a tělo kávy jsou velmi výrazné.

Obě dvě kávy vyniknou především při přípravě filtrované kávy a určitě potěší každého nadšence.

Vánoční dárkový set nabízíme v omezeném množství.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaSanta Teresa
OdrůdaBourbon, Maracaturra
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňjaro 2015
CertifikaceNe
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťtropické ovoce, koření, rumové pralinky, sušené meruňky
Balení2 x 350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe