Vánoční kávový set - dvě odrůdy

Vánoční kávový set - dvě odrůdy
650 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 2 x 350 g
/
Není skladem

Každý rok se snažíme k Vánocům nabídnout něco výjimečného. Tentokrát jsme vybrali dvě různé odrůdy (Maracaturra a Bourbon) zpracované suchou metodou od pana Jorge Lagose z Nikaragui. Máte tak možnost porovnat vliv odrůdy kávovníku na výslednou chuť. A vězte, že obě dvě kávy jsou opravdu chuťově odlišné!

Velikost balení 2 x 350 g

Letošní dárkový vánoční set obsahuje dvě kávy zpracované suchou metodou od pana Jorge Lagose, který vlastní farmu Santa Teresa v severním regionu Nikaragui Nueva Segovia - Dipilto (mapa). Jorge je vystudovaný agronom a na jeho produkci je to poznat. Na 7 lotech ve výšce 1500 m n.m. pěstuje různé odrůdy kávovníku, především pak hybridní a velmi žádanou Maracaturru (Caturra s Maragogype), tradiční Bourbon, po Střední Americe velmi rozšířený Catuai a další. Zpracování kávy probíhá v sousedním zpracovatelském závodu Las Segovias.

Odrůda Maracaturra se vyznačuje především obrovskými zrnky a specifickou chutí tropického ovoce a koření. V aromatice převládají květiny a exotické ovoce (mango, papája).

Bourbon patří mezi tradiční odrůdy Arabiky, které se pěstují po celém světě. Náš Bourbon má v aromatice tóny zralého ovoce, které v chuti přechází do rumových pralinek nebo Mon Cheri. Sladkost a tělo kávy jsou velmi výrazné.

Obě dvě kávy vyniknou především při přípravě filtrované kávy a určitě potěší každého nadšence.

Vánoční dárkový set nabízíme v omezeném množství.

Podrobné informace
ZeměNikaragua
FarmaSanta Teresa
OdrůdaArabica Bourbon , Arabica Maracaturra
ZpracováníNatural (suchá)
Sklizeňjaro 2015
CertifikaceNe
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťtropické ovoce, koření, rumové pralinky, sušené meruňky
Balení2 x 350 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe