Vánoční kávový set - Kostarika Herbazu

Vánoční kávový set - Kostarika Herbazu
800 Kč
Cena vč. DPH
/
Velikost balení: 2 x 150 g
/
Není skladem

Každý rok se snažíme k Vánocům nabídnout něco opravdu mimořádného. Tentokrát jsme vybrali dvě exotické odrůdy (etiopská H3 a keňská SL28) zpracované honey metodou na kostarické farmě Herbazu, která patří rodině Barrantes. Tak zvláštní kombinaci terroiru, odrůdy a zpracování jsme v nabídce ještě nikdy neměli.

Velikost dárkového balení 2 x 150 g

Letošní dárkový vánoční set obsahuje dvě kávy zpracované honey metodou v únoru 2016 na farmě rodiny Barrantes, která se nachází v kostarickém regionu Lourdes de Naranjo, nedaleko farmy Šumava (mapa). Antonio "Toño" Barrantes Zuñega patří mezi hlavní postavy kostarické kávové scény. V roce 2015 vyhrál prestižní Cup of Excellence a jeho kávy se často používají na baristických soutěžích po celém světě. Rodina Barrantes byla v první linii tzv. "micromill revoluce" a sloužila jako inspirace pro stovky dalších farmářů v Kostarice.

Při naší návštěvě Kostariky v březnu letošního roku jsme měli možnost ochutnat desítky vzorků, vč. několika nanolotů (velmi malé výběry ze sklizně v řádech desítek kg), které byly výsledkem různých experimentů se zpracováním nebo odrůdami. Pro náš letošní vánoční set jsme vybrali dvě různé odrůdy z farmy Herbazu (zkratka pro "HERmanos BArrantes ZUnega"), které se v Kostarice jen tak nevidí.

Označení SL 28 již znáte z keňských káv nebo z naší nedávné limitované edice z Kolumbie. Jedná se o odrůdu vypěstovanou v 50. letech minulého století v keňských laboratořích křížením tradiční odrůdy bourbon. Podobně jako v Keni i u této kostarické kávy přináší do šálku výrazně hutné a šťavnaté tělo s tóny červeného ovoce.

H3 je pro nás novinkou, kterou jsme poprvé ochutnali ve formě zralých třešní u mladých kávovníků na farmě Šumavě. Ta chuť byla opravdu nezapomenutelná. Jedná se o odrůdu vzniklou křížením původních etiopských odrůd s místní caturrou. Ve výsledku má káva výrazně květinovou aromatiku, svěží, lehké tóny citrusů a tropického ovoce. Krásný protiklad k mnohem tělnatější a hutnější SL28.

Obě dvě kávy byly zpracované honey metodou v moderních přístrojích zvaných "džusovačka". Podívejte se na video zpracování zde.

Kávy vyniknou především při přípravě filtrované kávy a určitě potěší každého nadšence, kterého baví objevovat nové chutě kávy.

Dárkové balení obsahuje 2 sáčky po 150 g.

Vánoční dárkový set nabízíme do vyprodání zásob.

Podrobné informace
ZeměKostarika
FarmaHerbazu, Lourdes de Naranjo
OdrůdaArabica Etiopské původní, Arabica SL28 / SL34
ZpracováníHoney
Sklizeňjaro 2016
CertifikaceNe
PřípravaAeropress, Chemex, Chytráček, French Press, Hario V60, Mokka konvička, Vacuum Pot
Chuťčervené ovoce, šťavnaté a hutné tělo, květinová aromatika, svěží, citrusy
Balení2 x 150 g
Typ kávyzrnková
Min. trvanlivostV ideálním případě spotřebujte do 30 dní od data pražení uvedeného na obalu.
ProducentNe